18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w Katowicach

Wybuch kamienicy był zbiorowym samobójstwem. Wyciekł list pożegnalny

30.01.2023  18:58
Wybuch kamienicy był rozszerzonym samobójstwem
Wybuch kamienicy był rozszerzonym samobójstwem Fot: Andrzej Grygiel/East News

W Polsacie pojawiły się szokujące ustalenia dotyczące wybuchu w kamienicy, w której mieściła się plebania ewangelicko-augsburska w Katowicach. Wybuch był planowanym zbiorowym samobójstwem i wynikiem konfliktu lokatorów z parafią.

Do redakcji „Interwencji” stacji Polsat wpłynął szokujący list pożegnalny. Zgodnie z jego treścią, eksplozja kamienicy, która miała miejsce w piątek w Katowicach mogła nie być nieszczęśliwym wypadkiem, lecz planowanym zbiorowym samobójstwem. Jak czytamy na portalu Wirtualna Polska, sytuacja była wynikiem ciężkiej sytuacji finansowej oraz konfliktu między parafią a lokatorami.

Wybuch kamienicy to rozszerzone samobójstwo

Do redakcji „Interwencji” wpłynął list pożegnalny, z którego wynika, że tragedia, do której doszło w Katowicach, była rozszerzonym samobójstwem.

Tabletki nasenne pozwolą nam odejść skutecznie i po cichu. Z cmentarza komunalnego ksiądz nas nie wyrzuci

- możemy przeczytać w liście pożegnalnym.

O liście została powiadomiona prokuratura.

Zostaliśmy powiadomieni, że taki list został skierowany przez tę rodzinę. Prokurator podjął działania, żeby zabezpieczyć ten list i sprawdzane będą okoliczności, które są w nim podnoszone. Przez cały czas prowadzimy intensywne czynności, które mają służyć wyjaśnieniu okoliczności tej tragedii. Wszystkie pojawiające się okoliczności mogące mieć znaczenie dla tej sprawy były i są przedmiotem wyjaśnień ze strony prokuratury

- przekazała Polskiej Agencji Prasowe rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Konflikt z parafią

W „Fakcie” możemy przeczytać, że konflikt pomiędzy lokatorką 69-letnią Haliną D. a parafią ciągnął się od sześciu lat. Duchowni chcieli, aby kobieta opuściła mieszkanie po zakończeniu współpracy.

Sprawa ostatecznie trafiła do sądu i skończyła się ugodą – kobieta miała się wyprowadzić, ale nie miała dokąd. 69-latka domagała się też wypłaty zaległych składek emerytalnych.

Jak informuje Wirtualna Polska, w wybuchu, który miał miejsce o 8:30 w budynku plebanii przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach, zmarły dwie kobiety. Po eksplozji ewakuowano z budynku siedem osób.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje