18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Na miejscu pracuje grupa chemiczna

Wybuch paczki na poczcie w Szczecinie [AKTUALIZACJA]

29.04.2019  09:54
Paczka wybuchła w magazynie Poczty Polskiej
Paczka wybuchła w magazynie Poczty Polskiej Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

W poniedziałek po godz. 8 rano w magazynie Poczty Polskiej doszło do wybuchu jednej z paczek. Nie ma informacji o ofiarach. Na miejscu pracują służby ratownicze, w tym jednostka chemiczna.

Ze wstępnych informacji wynika, że o eksplozji zawiadomili pracownicy porannej zmiany w magazynie Poczty Polskiej w Szczecinie. Jest podejrzenie zagrożenia chemicznego.

Paczka wybuchła w magazynie pocztowym

Przesyłka o wymiarach 10x40x5 centymetrów miała eksplodować nad ranem w magazynie Poczty Polskiej przy ul. Włościańskiej w Szczecinie.  Jak informuje PAP, wybuch był niewielki i niegroźny, zauważyli go dopiero pracownicy porannej zmiany, którzy w magazynie pojawili się ok. godz. 8 rano w poniedziałek. Mimo to zdecydowali się powiadomić policję i straż pożarną, gdyż z przesyłki wysypała się czerwono – brązowa substancja o ostrym zapachu.To ona może stanowić największe niebezpieczeństwo.

Na miejscu pracuje grupa chemiczna

Budynek magazynu ewakuowano, nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracuje policja i siedem zastępów straży pożarnej. Wśród nich jest m.in. specjalna grupa chemiczna, która zabezpiecza teren i sprawdza, jaka substancja znajduje się w paczce, która eksplodowała. Wiadomo też, że trzy osoby, które miały bezpośredni kontakt z przesyłką zostały odizolowane. Poddawane są w tej chwili badaniom. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie grozi im żadne niebezpieczeństwo.

Przeczytaj więcej
Komentarze