18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybuch w kopalni w Karwinie. Nie żyje 13 górników. Większość z nich to Polacy

Redakcja
21.12.2018  10:31
wybuch kopalnia karwina
wybuch kopalnia karwina Fot: twitter.com/miroslav_kolpak

Wybuch metanu w kopalni w Karwinie na czeskim Śląsku Cieszyńskim zabił w czwartek co najmniej 13 osób. W chwili katastrofy pod ziemią były 23 osoby, w tym prawdopodobnie 21 Polaków – informuje TVN24.

Do zapalenia się metanu w kopalni węgla kamiennego CSM w Karwinie doszło w czwartek o godz. 17.16 na poziomie 900 metrów. Początkowo informowano o jednej ofierze śmiertelnej i wielu rannych, po północy podano, że ofiar jest więcej.

Z najnowszych ustaleń wynika, że nie żyje 13 osób, z czego 12 to Polacy. Obrażenia odniosło 10 górników, a 8 wciąż jest poszukiwanych. Jak poinformował Ivo Czelechovsky ze spółki Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD), akcję ratowniczą trzeba było przerwać ze względu na wysokie stężenie metanu.

Do Czech pojechali polscy ratownicy, a także premier Mateusz Morawiecki. Premier udał się m.in. do szpitala w Ostrawie, w którym przebywa polski górnik.

Informacje, które otrzymaliśmy, są dramatyczne. Zdaniem strony czeskiej nie ma szans, żeby ktokolwiek przeżył. (...) Pod ziemią jest pożar, bardzo wysoka temperatura, bardzo wysokie zagrożenie kolejnymi wybuchami - powiedział Morawiecki.

Kondolencje rodzinom ofiar złożył już prezydent Andrzej Duda.

ZOBACZ TEŻ: Zderzenie szynobusu z samochodem. Są ofiary śmiertelne 

Przeczytaj więcej
Komentarze