18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

TOPR będzie mieć kłopoty?

Podano wyniki sekcji zwłok grotołazów. Straszna przyczyna śmierci!

Wojciech Kozicki
09.09.2019  14:58
Grotołazi zginęli w Jaskini Wielkiej Śnieżnej - przyczna śmierci i sekcja zwłok
Grotołazi zginęli w Jaskini Wielkiej Śnieżnej - przyczna śmierci i sekcja zwłok Fot: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

Tatry i tragedia w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Ciała grotołazów zostały wydobyte na powierzchnię, a ratownicy TOPR mogą mieć kłopoty prawne. Tymczasem podano wstępne wyniki zwłok grotołazów i określona została przyczyna śmierci.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie zdążyło dotrzeć do grotołazów, dla których Jaskinia Wielka Śnieżna i jej korytarze okazały się zabójczą pułapką bez wyjścia. Ciała zaginionych, pomimo ekstremalnych warunków, zostały wydobyte na powierzchnię 5 września po 19 dniach akcji. Wcześniej sądzono, że zaginieni utopili się, ale przyczyna śmierci okazała się zupełnie inna.

Okazuje się, że grotołazi zmarli z powodu wychłodzenia i hipotermii. Tatromaniak.pl informuje, powołując się na doniesienia prokuratury z Nowego Targu, że ostateczne wyniki sekcji zostaną podane wkrótce. Wciąż jeszcze nie wiadomo, dlaczego grotołazi mieli przy sobie ładunki wybuchowe.

Tymczasem ruszyło już drugie śledztwo. Ratownicy TOPR z powodu akcji ratunkowej mogą mieć poważne kłopoty.

TOPR i akcja ratunkowa w Jaskini Wielkiej Śnieżnej - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze