18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Na miejscu karetki!

Wypadek busa. Wiózł dzieci do przedszkola!

Wojciech Kozicki
17.01.2023  10:12
Wypadek busa pod Krakowem. Wiózł dzieci do przedszkola

Dramat na drodze pod Krakowem. Wypadek busa wiozącego dzieci do przedszkola. Radio ZET informuje, że jedno dziecko musiało zostać hospitalizowane, bo wypadło przez szybę.

Miejscowość Szklary w powiecie krakowskim. Wypadek busa wiozącego dzieci do prywatnego przedszkola w Szklarach (gmina Jerzmanowice-Przeginia) pod Krakowem. Radio ZET podaje, że samochód wypadł z drogi i zderzył się z ogrodzeniem. Wiadomo już, że busem podróżowało sześcioro dzieci i swoje opiekunów.

Wypadek busa. Wiózł dzieci do przedszkola

Jaka była przyczyna wypadku busa? Małopolska policja przekazała PAP, że samochód wpadł w poślizg, a po uderzeniu w ogrodzenie, przewrócił się na bok. Na miejscu zjawiły się 4 karetki pogotowia. Na szczęście wszyscy przeżyli. Jedno 5-letnie dziecko przewieziono do szpitala, ponieważ wypadło przez boczną szybę busa. Pozostałe dzieci zostały odebrane z miejsca zdarzenia przez rodziców.

Do wypadku doszło na lokalnej drodze. Bus wpadł w poślizg i wypadł z drogi, uderzając w słup przydrożnego ogrodzenia. W wyniku uderzenia jedno dziecko wypadło przez boczną szybę. Służby podają, że poszkodowana jest jedna osoba – podaje Radio ZET.

Na miejsce skierowano 4 x ZRM KSRG OSP Jerzmanowice , OSP Przeginia OSP Szklary OSP Łazy, JRG 5 Krakow wraz z dowódca jednostki oraz policję. Są utrudnienia w ruchu.

Czytaj także