18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brygida nadciąga nad Polskę. Będzie zimokalipsa!

Redakcja
18.01.2019  12:32
Prognoza pogody na styczeń w Polsce - zapowiada się prawdziwa zima. Duże mrozy, opady śniegu i niekorzystne warunki w górach. Wyż Brygida nadciąga nad Polskę.
Prognoza pogody na styczeń w Polsce - zapowiada się prawdziwa zima. Duże mrozy, opady śniegu i niekorzystne warunki w górach. Wyż Brygida nadciąga nad Polskę. Fot: Andrzej Zbraniecki/East News

Prognoza pogody na styczeń i niezbyt korzystne wiadomości. Koniec zimy jeszcze nie nadszedł, a już zapowiedziano jej powrót. Szykują się ostre mrozy.

Wyż Brygida nadciąga nad Polskę. Już w ten weekend przewiduje się pogorszenie pogody w górach, nocami temperatura może spaść do 25 stopni Celsjusza poniżej zera. W całej Polsce trzeba się będzie pożegnać z dodatnimi temperaturami.

Mrozy i opady śniegu w Polsce

Tygodnikbydgoski.pl tłumaczy, że Brygida jest wysuniętym na północ klinem wyżu Azorskiego. Mrozy, które zaczną się w weekend, mogą utrzymać się także w przyszłym tygodniu. Co to oznacza w praktyce? Należy spodziewać się opadów śniegu i oblodzenia. W wielu województwach obowiązują alerty IMGW.

„Wirtualna Polska” podaje, że nastąpi zjawisko radiacji, czyli wypromieniowania ciepła, które doprowadzi do dużych spadków temperatury w kraju. Można spodziewać się „całodobowego mrozu”. 23-24 stycznia nadciągnie nad Polskę niż znad Morza Śródziemnego, który spowoduje intensywne opady śniegu.

ZOBACZ TEŻ: Ocieplenie klimatu. Ludziom zostało kilkadziesiąt lat na Ziemi

 

Czytaj także