18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W ten sposób uczczą jego pamięć

Wzruszająca akcja na cześć śp. Dawidka. Mamy łzy w oczach

23.07.2019  08:26
Wzruszająca akcja na cześć śp. Dawidka. Mamy łzy w oczach
Wzruszająca akcja na cześć śp. Dawidka. Mamy łzy w oczach Fot: Policja

5-letni Dawidek został pozbawiony życia przez własnego tatę. Teraz na część zamordowanego dziecka w całej Polsce organizowane są wzruszające akcje.

Poszukiwaniami Dawidka Żukowskiego żyła cała Polska. Wszyscy jednoczyli się z rodziną chłopca i trzymali kciuki, że odnajdzie się on cały i zdrowy. Niestety, złe przeczucia jasnowidza Jackowskiego spełniły się i dziecko zostało odnalezione martwe.

Życie odebrał Dawidkowi jego własny tata, używając do tego ostrego narzędzia, którym wielokrotnie pchnął synka. Wszystko przez to, że chciał odegrać się na matce chłopca, która postanowiła rozwieść się z mężczyzną. Po wszystkim sam skończył życie pod pędzącym pociągiem.

Wzruszające gesty na cześć zmarłego Dawidka

Na cześć pamięci małego dziecka, którego życie skończyło się tak brutalnie i tak wcześnie - Polacy organizują niesamowicie wzruszające akcje. Mama Dawidka podziękowała już wszystkim za zaangażowanie w poszukiwania jej dziecka i poprosiła o modlitwę za jego duszę. Na ten apel momentalnie odpowiedziały wychowawczynie z przedszkola, do którego chłopczyk uczęszczał. 

Jutro o godz. 19 z ich inicjatywy odbędzie się msza święta w intencji zamordowanego chłopca. To jednak nie jedyna akcja, która wzrusza nas do łez. W wielu miejsca w kraju ludzie wypuszczą do nieba zatrzęsienie kolorowych baloników, by w ten sposób uczcić pamięć maleństwa. 

Puśćmy baloniki dla Dawidka. Złączmy się wszyscy i pokażmy, że jesteśmy z nim nawet teraz, kiedy już go nie ma. Niech patrzy na nas aniołek z góry, a do niego poleci jego ulubiony Zygzak McQueen od nas, z naszych szczerych serduszek - napisała jedna z mieszkanek Grodziska Mazowieckiego.

Ważne są te małe gesty, które pokazują, jak bardzo w trudnych chwilach ludzie potrafią się zjednoczyć. 

Przeczytaj więcej
Komentarze