18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójca Adamowicza ma status pokrzywdzonego. Policjanci usłyszeli zarzuty

Redakcja
13.02.2019  15:36
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zabity na finale WOŚP w Gdańsku. Nożownik Stefan W. ma status pokrzywdzonego. Pokazano jego zdjęcia i dane osobowe.
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zabity na finale WOŚP w Gdańsku. Nożownik Stefan W. ma status pokrzywdzonego. Pokazano jego zdjęcia i dane osobowe. Fot: Facebook.com

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zginął w ataku nożownika. Stefan W. został zatrzymany, ale wyciekły jego dane osobowe. Policjanci mają problemy.

Stefan W. otrzymał status pokrzywdzonego. Jak podaje Radio Gdańsk, ktoś ujawnił jego dane osobowe i opublikował je w internecie. Zrobiono mu też zdjęcie w więzieniu, na którym widać go w kajdankach i w więziennym ubraniu.

Zarzuty dla policjantów

Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku bezprawnego ujawnienia wizerunku i danych osobowych. Zajmuje się też ujawnieniem wiadomości z postępowania przygotowawczego zanim rozpoczęło się postępowanie sądowe. Dwóch policjantów usłyszało zarzuty i zostali zawieszeni w czynnościach.

Jeden z funkcjonariuszy nagrał odtwarzane na monitorze ujęcia i przekazał koledze z wydziału. Ten udostępnił nagranie innym policjantom za pośrednictwem komunikatora. Obaj policjanci decyzją prokuratora zostali już zawieszeni w czynnościach służbowych – powiedziała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. (radiogdansk.pl)

Biuro Spraw Wewnętrznych próbuje ustalić, kto wrzucił do sieci zdjęcie zatrzymanego Stefana W. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gdyni.