18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"kuzyn" głównym podejrzanym

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Jakub A. wpadł po zeznaniach kochanki

Emilia Waszczuk
17.06.2019  20:47
Jakub A. zabił 10-letnią Kristinę z Mrowin
Jakub A. zabił 10-letnią Kristinę z Mrowin Fot: Dolnośląska Policja

Jakub A. stanie przed sądem i odpowie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. W czwartek 13 czerwca brutalnie zamordował córkę swojej ukochanej - 10-letnią Kristinę z Mrowin.

22-letni Jakub A. zabił z zazdrości. Młody student szaleńczo zakochał się w kilkanaście lat starszej rozwódce z trójką dzieci, ale nie mógł znieść, że ta poświęca swoim pociechom więcej uwagi niż jemu. By pozbyć się przeszkody, zabił jej najstarszą córkę.

Profesor Brunon Hołyst, specjalista w dziedzinie kryminalistyki i kryminologii stwierdził w rozmowie z Radiem ZET, że do morderstwa mogło dojść w ramach zemsty.

Dokonał zabójstwa z wyjątkową brutalnością. Jest to niewątpliwie psychopata, a krótko możemy powiedzieć, że nieodwzajemniona miłość doprowadziła do okrutnej zbrodni - powiedział.

"Kuzyn" odbierał Kristinę ze szkoły

Jakub A. i Agnieszka (mama Kristiny) nie byli podobno parą, dopiero zaczynali się spotykać. O tym, że ich relacja nie była jeszcze poważna, świadczyć może fakt, że znajomym mama dziewczynki przedstawiała 22-latka jako "kuzyna".

Mężczyzna miał być jednak częstym gościem w mieszkaniu Kristiny, ale - jak twierdzą sąsiedzi - dziewczynka za nim nie przepadała. 22-latek podobno często odprowadzał ją i zabierał ze szkoły - podaje wp.pl.

Wpadł po zeznaniach matki

W ustaleniu i schwytaniu mordercy, najbardziej pomóc miały śledczym zeznania matki dziewczynki i doniesienia jej znajomych.

Pani Agnieszka zdradziła policji, że widywała się z Jakubem A., a ten pasował do profilu mordercy. Z kolei znajomi kobiety dziwili się, że "kuzyn", który tak często bywał u rodziny i spędzał wiele czasu z dziećmi, nie pojawił się w Mrowinach gdy doszło do zaginięcia i morderstwa.

We wtorek prokuratura zdecyduje o areszcie dla zabójcy. Jakub A. przed sądem odpowie za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej
Komentarze