18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szokujące doniesienia

Dwie osoby wiedziały, że Jakub A. chce zabić Kristinę. Nie reagowały

21.06.2019  10:13
Dwie osoby wiedziały o planach Jakuba A.
Dwie osoby wiedziały o planach Jakuba A. Fot: Facebook/Dolnośląska Policja

Jakub A. kilkakrotnie namawiał do zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin swojego kolegę. Ale o planach 22-latka wiedział ktoś jeszcze. Nikt jednak nie reagował.

13 czerwca 22-letni Jakub A. bestialsko zamordował 10-letnią Kristinę z Mrowin. Oficjalnie powody jego zbrodni nie są znane. Nieoficjalnie mówi się o zemście za odtrącenie (miał być zakochany w matce dziewczynki, ale ta nie chciała się z nim wiązać) bądź zabójstwie z zazdrości (matka dziewczynki miała poświęcać jej więcej czasu niż kochankowi).

Wiadomo jednak, że w sprawie chodziło o znajomość z matką ofiary, a Jakub A. morderstwo planował dużo wcześniej. Śledczy postawili mu już zarzut (obok zarzutu zabójstwa) podżegania do zbrodni. Teraz okazuje się, że o jego planach wiedziały aż dwie osoby!

Jakub A. szukał zabójcy

22-letni Jakub A. był tak zakochany w mamie Kristiny, że - z niejasnych do końca powodów - chciał pozbyć się jej córki. Na miesiąc przed dokonanym przez siebie zabójstwem, wielokrotnie kontaktował się z kolegą z Gliwic. Oferował mu 10 tysięcy złotych za dokonanie morderstwa.

Robił to za pomocą komunikatorów internetowych. Znajomemu złożył kilka propozycji, a następnie je ponawiał - mówi "Gazecie Wyborczej" źródło.

Jakub A. miał dokładnie zaplanować zbrodnię i wskazać potencjalnemu zabójcy, gdzie jej dokonać - od początku mówił o lesie miedzy Ibramowicami a Domanicami.

Dwie osoby wiedziały o planach mordercy

O planach Jakuba A. wiedział jego kolega (to jego próbował namówić do zabicia dziewczynki), oraz koleżanka mężczyzny. Żadne z nich jednak nie zareagowało na wiadomości Jakuba.

Dopiero gdy doszło do głośnego morderstwa w Mrowinach, oboje złożyli zeznania. Zapewnili, że nie brali wiadomości Jakuba A. na poważnie - nie spodziewali się, że może być zdolny do morderstwa. Sadzili, że - nieszczęśliwie zakochany -  jedynie się odgraża.

Przeczytaj więcej
Komentarze