18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Kontakt z dziećmi"

Zakaz telefonów w szkole? Czarnek szokuje u Rydzyka

Wojciech Kozicki
02.02.2023  11:53
Zakaz telefonów w szkole? Czarnek szokuje u Rydzyka
Zakaz telefonów w szkole? Czarnek szokuje u Rydzyka Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Chociaż Przemysław Czarnek to minister edukacji, to sam chyba nie uczy się błędach. Znów w ogniu krytyki. Czy wprowadzi zakaz używania telefonów komórkowych w szkole? Zaskakująca deklaracja Czarnka w Telewizji Trwam.

Minister edukacji Przemysław Czarnek znów szokuje. Ogłosił w Telewizji Trwam, że Rada Dzieci i Młodzieży, działająca przy MEiN, przedstawi w najbliższych dniach rekomendacje dotyczące korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych. Czy wprowadzi zakaz używania smartfonów przez uczniów w szkołach?

Czarnek  w Telewizji Trwam - zakaz telefonów w szkole?

Czarnek u Rydzyka w programie ”Polski Punkt Widzenia” odniósł się do zakazu używania telefonów przez dzieci w szkołach, który istnieje w wielu krajach i budzi spore emocje w Polsce. Szef resortu nie chce narzucać zakazów i zapewnił, że chce słuchać uczniów. Zapowiedział, że przedstawiciele Rady Dzieci i Młodzieży będą wkrótce publicznie przedstawili rekomendacje z wojewódzkich konsultacji przedstawiali na konferencji prasowej.

Ja już kilka miesięcy temu, na początku kadencji nowej Rady Dzieci i Młodzieży, działającej przy MEiN i skupiającej uczniów i studentów z całej Polski, poprosiłem dzieci szkolne i młodzież, żeby we własnym gronie skonsultowały we wszystkich województwach to, w jaki sposób podejść do tego zagadnienia  - powiedział Czarnek u Rydzyka

Zdaniem Czarnka, być może w szkołach mogłyby pojawić się miejsca, gdzie przechowywany byłby sprzęt elektroniczny przynoszony z domu. Jednak wie, że rodzice chcą mieć kontakt z dziećmi, który jest bardzo potrzebny.

Używanie telefonów komórkowych w szkołach zostało zakazane już m.in. we Francji, Włoszech, Grecji, Portugalii i Chinach. Wprowadzający takie regulacje jako powody podają problemy z koncentracją na lekcjach, uzależnienie od internetu oraz negatywny wpływ używania telefonów przez uczniów na relacje społeczne – pisze Radio ZET.

Czytaj także