18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co z Wielkanocą?

Szumowski zapowiada ZŁAGODZENIE ZAKAZÓW!

Wojciech Kozicki
09.04.2020  10:27
Zakazać czy nie zakazać? Oto jest pytanie...
Zakazać czy nie zakazać? Oto jest pytanie... Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Minister zdrowia Łukasz Szumowski jeszcze niedawno ostrzegał, że szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce dopiero nadciąga. Jak długo będą więc obowiązywały zakazy i ograniczenia? Okazuje się, że wkrótce restrykcje będą złagodzone, bo gospodarka nie wytrzyma epidemii.

Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje rosnącą liczbę chorych i ofiar koronawirusa w Polsce, a minister Szumowski ujawnił przerażające prognozy. Tymczasem jeden z polityków z obozu rządzącego wyjawił, że jeśli dalej będą obowiązywały obecne zakazy i ogarniczenia, to gospodarka się zawali i „nie będzie do czego wracać”.

Koronawirus i polska gospodarka

Czy ekonomia wygrywa z bezpieczeństwem i zdrowym rozsądkiem? Łukasz Szumowski zapowiadział nagle, że konieczne jest poluzowanie restrykcji w gospodarce.

Ekonomia z medycyną jest bardzo blisko związana, bez ekonomii służba zdrowia nie funkcjonuje. Na pewno nastąpią jakieś formy poluzowania. Pracujemy nad tym, aby zrobić to w sposób jak najbezpieczniejszy, na przykład z ochroną ust – powiedział Szumowski w Polskim Radiu.

Jednocześnie Szumowski chwali wprowadzenie licznych ograniczeń dla Polaków, które jego zdaniem uratowały nas przed nawet pięciokrotnym wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Na dzisiaj zapowiedziano konferencję rządu i wprowadzenie nowych zakazów na Wielkanoc, tymczasem Szumowski w Polskim Radiu zapewnia, że „nie przewidujemy nowych drastycznych obostrzeń”. Zwraca jednak uwagę, że obecne restrykcje nie będą poluzowane na czas Wielkanocy, bo czekałaby nas potworna fala nowych zakażeń.

Przeczytaj więcej
Komentarze