18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zakonnice modlą się za sumienia polityków. Żeby mieli więcej odwagi

Redakcja
17.12.2018  12:34
zakonnice modlą się za polityków

Pod koniec listopada przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski zaapelowali do żeńskich zakonów o modlitwę. Intencja objąć ma ochronę życia od poczęcia, oraz o odwagę i wrażliwość sędziów i polityków. Teraz zakonnice odpowiadają na wezwanie.

Ochrona życia najbardziej potrzebujących - między innymi płodów - to intencja, w której codziennie odprawiać będą modły polskie zakonnice. Już w listopadzie sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp. Artur Miziński apelował do nich, by swoją modlitwą objęły także "ochronę życia". Teraz siostry zakonne oficjalnie postanowiły na wezwanie odpowiedzieć.

Jak się okazuje, nowa intencja objąć ma nie tylko "prawo do życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci", ale też sumienia polityków i sędziów, między innymi tych z Trybunału Konstytucyjnego.

Módlmy się także za legislatorów, aby respektowali prawo do życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, a także abyśmy sami byli wrażliwi na potrzeby rodziców oczekujących potomstwa - pisał w swoim liście do zakonnic biskup Miziński.

Zakonnice modlą się za polityków i sędziów. "By się nie bali"

Na odpowiedź na apel Episkopatu nie trzeba było długo czekać. Na łamach tygodnika "Niedziela" pojawił się materiał na temat modlitw, jakie siostry zakonne podejmują w intencji "ochrony życia poczętego" i "mordowania dzieci nienarodzonych".

W wypowiedzi siostry Haliny Rosinek ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogurodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej z Dębnicy, pojawiła się między innymi wzmianka o odwadze, jakiej brakuje dziś politykom w kwestii "ochrony życia nienarodzonego".

Codziennie modlimy się za naszych polityków, posłów i także za sędziów Trybunału Konstytucyjnego, by nie bali się chronić życia tych dzieci, które tego najbardziej potrzebują. Mamy nadzieję, że nasza gorliwa modlitwa przyczyni się do zmiany prawa, które zezwala na zbijanie tych, którzy ochrony życia najbardziej potrzebują - powiedziała.

ZOBACZ TEŻ: Zakonnice okradły szkołę i poszły się zabawić. Zdefraudowały miliony

Zagłosuj

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze