18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Turyści w Tatrach mają pod górkę

Zakopane rozkopane. Słynna droga będzie zamknięta

Wojciech Kozicki
05.09.2023  20:58
Zakopane. Droga do Kuźnic zamknięta, droga remontowana
Zakopane. Droga do Kuźnic zamknięta, droga remontowana Fot: Pawel Murzyn/East News

Zakopane. Trwa uciążliwy remont, dojazd do Kuźnic zostanie zamknięty. To stamtąd rusza kolejka na Kasprowy Wierch oraz szlak na Halę Gąsienicową i Nosal. Utrudnienia i remonty w Tatrach przepłoszą turystów?

Zakopane i uciążliwe remonty. Jak obecnie dojechać do Kuźnic gdzie jest kolejka na Kasprowy Wierch? Radio Kraków informuje, że wykonawca prac przy modernizacji drogi przeniósł rozpoczęcie prac z 4 na 11 września. W Kuźnicach powstanie nowoczesne centrum komunikacyjne, ale na razie jest remont drogi.

Remonty i utrudnienia w Zakopanem. Kuźnice zamknięte, droga rozkopana

Turyści W Zakopanem i Tatrach są informowani, że nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Przewodników Tatrzańskich od ul. m. Karłowicza do pomnika Prometeusza. 11 września odcinek zostanie wyłączony z ruchu. Przystanek końcowy będzie w rejonie skrzyżowania z ul. Karłowicza. 

Wraca z pracami na odcinek Przewodników Tatrzańskich do siedziby Tatrzańskiego Parku Narodowego. Będą układane dalsze warstwy konstrukcyjne, kontynuowane będą roboty brukarskie i finalnie układanie nawierzchni bitumicznej. Od ronda do Kuźnica w Zakopanem turyści będą musieli iść pieszo albo korzystać z busów, które będą dojeżdżać do końca ulicy Mieczysława Karłowicza. - informuje Radio Kraków.

Kiedy koniec remontu w Kuźnicach? Autobusy z Zakopanego

Prace remontowe w Kuźnicach potrwają prawdopodobnie do końca 2023 roku, przy dobrych wiatrach do listopada. Tempo realizacji inwestycji zależy jednak w dużej mierze od pogody w Tatrach. Co więcej, budowa ma opóźnienie związane z pracami archeologicznymi zabezpieczającymi to, co znaleziono podczas wykopów. Finalnie do Kuźnic pojedzie nowa linia autobusowa z dworca autobusowego w Zakopanem.

Kuźnice to początek wielu ciekawych szlaków, m.in. do Doliny Pięciu Stawów, na Boczań, Kasprowy Wierch, Nosal. To atrakcja równie popularna jak droga na Morskie Oko, Giewont i Rysy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje