18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Dowód wysokiej kultury"

Żałoba narodowa w Polsce po śmierci papieża?

Wojciech Kozicki
04.01.2023  09:48
Duda ogłosi żałobę narodową po śmierci papieża?
Duda ogłosi żałobę narodową po śmierci papieża? Fot: Grzegorz Gałązka/East News, Maciej Napora/East News

Papież Benedykt XVI nie żyje, wkrótce pogrzeb i pożegnanie, a w Polsce zostanie ogłoszona żałoba narodowa po pogrzebie? Andrzej Duda podejmie decyzję o wprowadzeniu żałoby po papieżu? Jest oficjalny komentarz Kancelarii Prezydenta?

Śmierć papieża Benedykta XVI to powód do wprowadzenia żałoby narodowej w Polsce? Tego pragnie Krystyna Pawłowicz, która przed chwilą domagała się powtórzenia finału mundialu w Katarze. Czy prezydent Andrzej Duda wprowadzi w Polsce żałobę po papieżu? Sprawę skomentował szef Kancelarii Prezydenta Paweł Szrot. Uspokaja, że prezydent Duda nie podjął jeszcze w tej sprawie decyzji.

Jeszcze?A sędzia Pawłowicz przecież jest taka przekonująca i potrafi sprawić, że serce zabije szybciej. Duda ulegnie?

Śmierć Benedykta XVI. Żałoba w Polsce po papieżu?

Jak Polska pożegna papieża-seniora Benedykta XVI? Na razie wiadomo, że w uroczystościach pogrzebowych weźmie udział premier Mateusz Morawiecki. Na pogrzebie papieża ma również pojawić się prezydent Andrzej Duda. Ciało zmarłego papieża będzie można  oglądać publicznie do środy 4 stycznia.

W czwartek o godz. 9.30 rozpocznie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem papieża Franciszka. Pierwsza taka msza w dziejach Kościoła, gdyż urzędujący papież będzie chował swojego poprzednika – pisze Radio ZET

Zdaniem Krystyny Pawłowicz, żałoba narodowa po papieżu powinna być ogłoszona w dniu pogrzebu. Sędzia TK twierdzi, że to konieczny "dowód wysokiej kultury i cywilizowana afirmacja uczuć”.

Można być sędzią we własnej sprawie. Ale jeśli chodzi o zdrowie, to lepiej jednak radzić się lekarza.

Narodowa żałoba nie jest „państwowym nakazem” lecz cywilizowaną afirmacją uczuć,smutku,żalu,docenienia kogoś,uszanowania znaczenia śmierci czy zasług zmarłego przez jakąś grupę narodową. Jaki to „nakaz”? To dowód wysokiej zbiorowej kultury Dla niektórych to trudne do zrozumienia - pisze Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

Czytaj także