18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Średniowieczem, plan filmowy czy rzeczywistość?

Zapowiadają walkę z grzechami. Mężczyźni z mieczami w kościele

10.06.2019  15:16
Zapowiadają walkę z grzechami. Mężczyźni z mieczami w kościele
Zapowiadają walkę z grzechami. Mężczyźni z mieczami w kościele Fot: DAREK REDOS/REPORTER

Mężczyźni z mieczami w kościele zapowiedzieli walkę z grzechami. Sceny jak ze średniowiecza albo filmu? Być może, ale miały miejsce chwilę temu.

Nietypowa sytuacja miała miejsce w bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie w województwie mazowieckim. Było to zaprzysiężenie Wojowników Maryi. Mężczyźni autentycznie wystąpili podczas uroczystości z mieczami w rękach. Wszystkiemu przewodniczył salezjanin ks. Dominik Chmielewski.

Filmowe zaprzysiężenie 

Według tamtejszych statystyk w mieście pojawiło się ok. 2 tys. mężczyzn, którzy zostali przyjęci do ugrupowania. 

Całość zdecydowanie robiła piorunujące wrażenie. 

Być Wojownikiem Maryi to znaczy walczyć pod sztandarem Niepokalanej z szatanem, grzechem i swoimi słabościami na wszystkich polach swojego życia. Ogromnie wzrasta nasza miłość do Kościoła, do sakramentów, do Eucharystii, spowiedzi i adorowania Pana Jezusa. Jesteśmy zakochani w Matce Bożej. To wielka pomoc dla mężczyzn, którzy w dzisiejszym świecie są zatruwani fałszywymi wzorami męskości. Naszym celem jest pomoc mężczyznom w przywracaniu ich tożsamości - mówiła dla tygodnika „Niedziela” Piotr Hubert Kowalski, lider warszawskiego regionu Wojownicy Maryi.

Podczas zaprzysiężenia z mieczami w ręku mężczyźni deklarowali walkę z wrogami zbawienia i obronę Kościoła Katolickiego. Nie wszystkim internautom się to jednak podoba.

Jak zawsze, każdy ma zdanie zupełnie na ten temat odmienne. 

Przeczytaj więcej
Komentarze