18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gorzkie słowa

Ziobro w ogniu wyrzutów. Zawiódł rodzinę zamordowanej Pauliny

Malwina Kossela
20.05.2019  10:00
Ziobro w ogniu wyrzutów. Zawiódł rodzinę zamordowanej Pauliny
Ziobro w ogniu wyrzutów. Zawiódł rodzinę zamordowanej Pauliny Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rodzina brutalnie zamordowanej Pauliny z Łodzi jest załamana tym, co się stało w tej szczególnie trudnej i przykrej sprawie. Pretensje kierują głównie do Zbigniewa Ziobry. Brat kobiety napisał do ministra gorzki list.

Od śmierci Pauliny minęło już pół roku. O zabójstwo 28-latki podejrzany jest Gruzin, zatrzymany na początku listopada w Kijowie, Mamuka K. Istnieje podejrzenie, że 40-latek nie poniesie kary za zbrodnię, którą prawdopodobnie popełnił. To właśnie spowodowało, że zawiedziona i zrozpaczona rodzina skierowała gorzki list do Zbigniewa Ziobry.

Zbigniew Ziobro i sprawa morderstwa Pauliny D.

Przypominamy, że Paulina D. pod koniec października bawiła się przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Rano w towarzystwie kolegi wyszła z imprezy, a następnie kamery zarejestrowały ją w towarzystwie innego mężczyzny, jak wchodziła z nim do mieszkania przy ul. Żeromskiego. Około tygodnia później jej ciało znaleziono ze śladami pobicia i ranami kłutymi - podejrzanym został właśnie Mamuka K. Teraz okazuje się, że może on nie zostać ukarany.

Prokuratura Generalna Ukrainy zaskarżyła postanowienie Sądu Rejonowego w Kijowie, który uchylił decyzję o wydaniu do Polski Mamuki K., obywatela Gruzji podejrzanego o zabójstwo w Łodzi Pauliny D. – mówiła PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Zrozpaczona rodzina czuje się szczególnie zawiedziona przez ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro zapewniał po odnalezieniu Mamuki K., że: "Ministerstwo zabiega, by stało się to jak najszybciej. Żadna osoba podejrzana o dokonanie przestępstwa w naszym kraju nie może się czuć bezkarnie dzięki przebywaniu za granicą". Wszystko wskazuje jednak na to, że te słowa były zapewnieniami bez pokrycia.

Czujemy się zawiedzeni działaniami instytucji powołanych do tego, aby doprowadzić i osądzić mordercę przed polskim sądem. Docierają do nas bowiem bulwersujące doniesienia o odmowie ekstradycji ze strony ukraińskiej (...) Tragedia, która dotknęła naszą rodzinę, jest dla nas niewyobrażalnie wielkim bólem, który wydaje się być nie do zniesienia dla człowieka. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że przyszłoby nam żyć z poczuciem tego, że morderca mojej kochanej siostry miałby się cieszyć wolnością. Ogarniająca nas bezsilność i niemoc odbiera nam siły do dalszego życia, ale trwamy w nadziei na sprawiedliwość – pisze w liście do Ministra Sprawiedliwości Łukasz, brat brutalnie zamordowanej Pauliny.

Jak do tej pory Zbigniew Ziobro nie zdecydował się na to, by odpowiedzieć rodzinie Pauliny D.

Czytaj także