18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zebrano 2 razy więcej niż trzeba

Zbiórka dla najsłynniejszego wolontariusza WOŚP

28.03.2019  16:14
Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy
Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy Fot: Facebook/LukaszBerezakSzczecin

Łukasz Berezak, czyli jeden ze słynniejszych wolontariuszy WOŚP, potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą. Internauci znów pokazali swoje wielkie serca.

Łukasz Berezak to jeden z najsłynniejszych wolontariuszy WOŚP. Mimo że sam zmaga się z chorobą, rokrocznie bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i zbiera pieniądze. Tym razem jednak pomoc finansowa była potrzebna jemu. W ciągu zaledwie kilku dni internauci wpłacili ponad dwa razy więcej pieniędzy, niż zakładał cel zbiórki.

Kim jest Łukasz Berezak?

Łukasz Berezak zyskał rozgłos kilka lat temu podczas jednego z finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chłopak choruje na Zespół Cushinga, kamicę nerkową, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, bóle kostne i osteoporozę. Pomimo złego stanu zdrowia rokrocznie, podczas finału WOŚP, wychodzi z puszką zbierać pieniądze dla fundacji Jurka Owsiaka. Jak powiedział w jednym z wywiadów, spłaca w ten sposób dług wdzięczności za pomoc, którą sam kiedyś otrzymał (przebywając w szpitalu, podłączony był do aparatury zakupionej przez WOŚP). Ten heroizm i dobroduszność chwyciły Polaków za serca i Łukasz szybko zyskał rozgłos. Po jednym z finałów sam Jerzy Owsiak przyjechał do domu Łukasza i zorganizował dla niego mini koncert w ramach podziękowań za jego pracę.

Przez lata pomagał, teraz sam potrzebuje pomocy

Teraz to on potrzebuje pomocy.  Jak piszą organizatorzy zbiórki, miesięczny koszt leczenia jaki ponosi jego rodzina to prawie 6 tysięcy złotych. Dodatkowo koszty te regularnie wzrastają w przeciwieństwie do zarobków rodziców Łukasza. Dlatego zdecydowali się poprosić o pomoc internautów i założyli zbiórkę na jednym z portali. Poprosili o pomoc w sfinansowaniu dwuletnich kosztów leczenia chłopaka – czyli 120 tysięcy złotych.

Zebrano prawie 300 tysięcy złotych

Wieść o zbiórce szybko poniosła się w mediach, a internauci po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. W zaledwie kilka dni od jej rozpoczęcia, z planowanych 120 zrobiło się ponad 270 tysięcy złotych, a akcja wciąż trwa.

Przeczytaj więcej
Komentarze