18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pojawiły się relacje świadków

Zderzenie karetki z pociągiem. Jak do niego doszło?

04.04.2019  09:08
W wypadku zginęły dwie osoby
W wypadku zginęły dwie osoby Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Rozpędzony pociąg uderzył w karetkę pogotowia, która utknęła między rogatkami. W wyniku zdarzenia dwie osoby poniosły śmierć, a jedna walczy o życie w szpitalu. Jak doszło do tragedii?

Wczoraj przed godziną 16.00 w podpoznańskim Puszczykowie, na przejeździe kolejowym, między rogatkami utknęła karetka pogotowia. Siedzący w niej lekarz i ratownicy jechali do pacjenta. Niestety nie dotarli na miejsce. Pojazd został staranowany przez przejeżdżający pociąg. Pojawiły się relacje świadków zdarzenia.

Nie żyje lekarz i ratownik

W chwili zdarzenia w karetce znajdowały się trzy osoby. Lekarz, ratownik i drugi ratownik, który kierował pojazdem. Jechali oni po pacjenta do szpitala. W wyniku zderzenia z pociągiem relacji Katowice - Gdynia, dwie osoby: lekarz i ratownik, poniosły śmierć na miejscu. Z kolei kierowca został przeniesiony do szpitala gdzie walczy o życie. W tej chwili jego stan jest ciężki. Pacjent przebywa w śpiączce farmakologicznej. Doznał wielonarządowego urazu. Od momentu tragedii wszyscy zadają sobie pytanie jak doszło do tego wypadku.

Karetka utknęła na przejeździe kolejowym

Stacja „TVN 24” dotarła do relacji świadków zdarzenia. Ich wersje nieco się rozbiegają. Jedni mówią o tym, że karetka wjechała na przejazd, ale nie zdążyła z niego zjechać, bo rogatki został zamknięte, inni tłumaczą, że pojazd próbował przejechać już w momencie gdy szlabany się zamykały i nie zdążył.

W jednym punkcie relacje są jednak zgodne. Gdy karetka utknęła na torach, kierowca zamiast staranować rogatki, zaczął manewrować i próbował ustawić się równolegle do torów. Tak by zmieścić samochód pomiędzy torami a odgradzającym drogę ucieczki szlabanem. Najwidoczniej pasażerowie i kierowca wierzyli, że uda im się w ten sposób uniknąć kolizji ze składem. To może tłumaczyć też dlaczego nikt z karetki nie próbował uciekać. Wszyscy czekali w samochodzie. Niestety manewr się nie udał i rozpędzony pociąg uderzył w karetkę przepychając ją w stronę peronu. Wskutek uderzenia pojazd został praktycznie zmiażdżony.

Czytaj także