18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Spadły na prywatne posesje"

ZDERZENIE SAMOLOTÓW. Wypadek na otwarciu lotniska w Radomiu

Wojciech Kozicki
27.04.2023  15:50
ZDERZENIE SAMOLOTÓW. Wypadek na otwarciu lotniska w Radomiu
ZDERZENIE SAMOLOTÓW. Wypadek na otwarciu lotniska w Radomiu Fot: Wojciech Olkusnik/East News

Zderzenie samolotów w Polsce. Radio ZET podaje, że otwarcie lotniska w Radomiu zakończyło się kolizją maszyn w powietrzu.

Otwarcie lotniska Warszawa-Radom i zderzenie samolotów. Podano, że w trakcie lotu akrobacyjnego doszło do kolizji dwóch „Orlików”. Części samolotów spadły na prywatne posesje.

Otwarcie lotniska w Radomiu. Zderzenie samolotów

Jak podaje Polsat News, piloci mimo uszkodzeń samolotów zdołali bezpiecznie wylądować. Żaden z nich nie odniósł poważnych obrażeń. Trwa akcja służb na miejscu, zamknięto drogę na prywatne posesje.

Części maszyn spadły na prywatne posesje. Polsat News podaje, że pochodzą one z dwóch szkolno-treningowych samolotów PZL-130 Orlik. Informację te potwierdziła w rozmowie z TVN24 ppor. Marlenq Kunq, rzeczniczka prasowa Dowództwa 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego – pisze Radio ZET.

Kapitan Ewelina Borcuch, oficer prasowa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, w rozmowie z TVN24 przekazała, że miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Jednak części samolotu, które spadły, pochodzą z maszyny wojskowej. To dlatego kolejnych informacji o wypadku ma udzielać wyłącznie wojsko.

Widziałem już tutaj co najmniej kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji, ale także żołnierzy Wojska Polskiego. Oni także zostali skierowani w to miejsce, żeby - jak można się domyślać - szukać części tych samolotów, które miały ze sobą kontakt – relacjonuje reporter TVN24.pl.

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje