18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pojechali im

Zdewastowano budynek TVP. Wymowny napis

23.05.2019  10:25
Zdewastowano budynek TVP. Wymowny napis
Zdewastowano budynek TVP. Wymowny napis Fot: Facebook/Damian Bańka

W Rzeszowie zdewastowano budynek TVP. Na jego fasadzie pojawił się napis, który miał telewizję obrazić. Będzie reakcja Kurskiego?

TVP od dłuższego czasu pada ofiarą rosnącej fali krytyki. Dlaczego? Telewizja pod rządami Jacka Kurskiego nie kryje się w żaden sposób z sympatyzowaniem z partią rządzącą. PiS jest przez kanał promowany, chwalony i popierany. Nic dziwnego, że ludziom ta stronniczość w końcu się przejadła.

Do zaskakującej sytuacji doszło w Rzeszowie. To tam, nocą, w "magiczny sposób" na fasadzie budynku TVP pojawił się napis, który miał telewizję obrażać. Biorąc pod uwagę sympatie kanału, wątpimy, że faktycznie jego władze odbiorą to jako ujmę. Niemniej, jasno zaobserwować możemy nastroje, jakie zaczęły panować w polskim społeczeństwie.

Zdewastowany budynek TVP

Zdewastowana elewacja budynku TVP w Rzeszowie, fot. Facebook

Napis popełnił nieznany sprawca, którego obecnie poszukuje policja. Odniesienie do PiS-u jest dla wszystkich jasne, natomiast "Polin" to nawiązanie do nazwy warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich. Same słowa zostały z elewacji błyskawicznie usunięte, tak, że teraz praktycznie nie ma po nich śladu.

Przyjęliśmy zawiadomienie od pracownika telewizji. Sporządzona została dokumentacja fotograficzna, przesłuchujemy świadków. Trwa zbieranie dowodów – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Zdjęcia opublikował na Facebooku Damian Bańka, który jest kandydatem kandydat Konfederacji w wyborach do Europarlamentu z podkarpackich Konfederacji w wyborach do Europarlamentu.

Przeczytaj więcej
Komentarze