18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Doigrał się?

Znachor Jerzy Z. stanie przed sądem! "Negatywne skutki dla zdrowia"

23.01.2023  11:08
Jerzy Z. stanie przed sądem
Jerzy Z. stanie przed sądem Fot: Facebook

Sławny w internecie znachor i propagator pseudonaukowych rozwiązań medycznych stanie przed sądem. Jerzy Z. nie miał odpowiednich zezwoleń na sprzedaż produktów medycznych.

Proces Jerzego Z. ruszy 30 marca. W kwietniu 2019 roku policja weszła do magazynu jego firmy, gdy ten prowadził relację na żywo na Facebooku. Mówił wówczas, że chce go zniszczyć system. Służby weszły do magazynu Jerzego Z. z powodu zawiadomienia Rzecznika Praw Pacjenta. Okazało się, że Jerzy Z. i członkowie zarządu jego spółki sprzedawali produkty lecznicze bez potrzebnych zezwoleń.

W toku dochodzenia uzyskano opinię biegłych z Narodowego Instytutu Leków, z której wynika, że opis produktów wskazanych w zarzutach, jako jedne spośród wielu oferowanych do sprzedaży za pośrednictwem stron internetowych, należą do kategorii produktu leczniczego

- poinformował rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Jerzy Z. stanie przed sądem

Zgodnie z informacją Polskiej Agencji Prasowej we wrześniu 2020 roku trafił do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście akt oskarżenia w sprawie. Prokuratura oskarżyła Z. o to, że od 2015 roku wraz z Haliną K. i Piotrem D. wykonywał działalność gospodarczą w zakresie obrotu produktami leczniczymi bez wymaganego zezwolenia.

Ponadto cała trójka oskarżona została o to, że wprowadzała do obrotu środki spożywcze, które są szkodliwe dla zdrowia lub życia człowieka spożywane w zalecanych przez znachora ilościach.

Spożycie wyżej wymienionych produktów w warunkach normalnych i zgodnie z przeznaczeniem może spowodować negatywne skutki dla zdrowia lub życia człowieka, z uwagi na przekroczenie bezpiecznego dziennego limitu spożycia, jak również zawartość substancji zanieczyszczających lub zanieczyszczeń mikrobiologicznych w ilościach przekraczających dopuszczalne poziomy określone w rozporządzeniach

- podała rzeczniczka warszawskiej prokuratury.

Proces Jerzego Z. ruszy 30 marca.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także