18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

medalu nie będzie

Homofobia nie przejdzie? Klepacka bez obiecanej nagrody za szczucie

03.06.2019  15:16
Zofia klepacka nie dostanie wyróżnienia od Związku Żołnierzy AK
Zofia klepacka nie dostanie wyróżnienia od Związku Żołnierzy AK Fot: VIPHOTO/East News

Zofia Klepacka wsławiła się wśród skrajnie prawicowej, homofobicznej części Polski swoimi atakami na LGBT. Miała dostać nawet specjalne odznaczenie Związku Żołnierzy AK. Ale nie dostanie.

"Homolobby" chce pozbawić Polaków tożsamości narodowej, geje i lesbijki to ludzie gorszego sortu i żadna równość im się nie należy, a rzetelna edukacja seksualna to "seksualizacja dzieci" - grzmi Zofia Klepacka. Windsurferka słynęła dotąd ze swych znakomitych wyników w sporcie, od kilku tygodni słynie niestety z czegoś całkiem innego - homofobii.

Ostatnio sportsmenka pokłóciła się o to na ulicy z Kingą Rusin. Wcześniej twierdziła, że jej dziadek walczył w powstaniu nie za wolność, a przeciw Polsce, w której homoseksualiści mogą uważać się za normalnych, godnych szacunku ludzi.

Po ostatniej burzy wokół pani Klepackiej, w sieci powstał ruch poparcia, a ludzie zaczęli oznaczać swoje posty w mediach społecznościowych hasztagiem #mniereprezentujesz. Przy okazji głośno zrobiło się o specjalnym odznaczeniu dla bohaterki homofobów. Ogłoszono, że - z jakiegoś, niejasnego do końca powodu - zostanie wyróżniona przez Związek Żołnierzy AK.

Klepacka jednak bez medalu

Odznaczenie Zofia Klepacka miała dostać w poniedziałek. Okazało się jednak, że nic z tego, bo ani zarząd nic o tym nie wie, ani nie ma prawa nagrodzić jej tak ważnym wyróżnieniem.

My w Zarządzie Głównym na ten temat nic nie wiemy. To jest inicjatywa Okręgu Warszawa Wschód, niezupełnie zgodna ze statutem. Ustosunkujemy się do sprawy podczas prezydium, które odbędzie się w tym tygodniu, bo sprawa jest dla nas po prostu bezprecedensowa

- mówi w rozmowie z NaTemat Tadeusz Filipowski, rzecznik zarządu Głównego Związku Żołnierzy AK.

Sytuacja jest dla nas naprawdę trudna. Nieprzyjemna też dla samej bohaterki. To zostało nagłośnione bez naszej wiedzy i bez wiadomości żadnej. Ja się np. dowiedziałem o tym w piątek wieczorem, a wręczenie ma być dziś, a komórki związku nie pracują w trakcie weekendu - mówił.

Gdyby Klepacka wyróżnienie dostała, znalazłaby się wśród takich osobistości, jak miedzy innymi generał August Emil Fieldorf czy Jan Paweł II. Jak jednak zaznacza rzecznik Związku, o pani Klepackiej nie bardzo można powiedzieć, by była dla kombatantów szczególnie zasłużona. On przynajmniej nic o tym nie wie.

Nie mam żadnej wiedzy i podstawy do tego, aby oceniać zasługi koleżanki Klepackiej. To jest osoba młoda, trzydziestoparoletnia, niezwiązana osobiście z działalnością w Armii Krajowej, ale popularyzująca dzieje AK. Tyle na razie wiem. - powiedział.

Sprawy homoseksualizmu też nie są przedmiotem zainteresowania naszego kombatanckiego związku. My się skupiamy na upamiętnieniu wydarzeń historycznych i popularyzacji działalności AK - zapewnia.

Przeczytaj więcej
Komentarze