18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

badum tss

Dumna Klepacka chwali się wyróżnieniem. AK: sorry, ono jest nieważne

04.06.2019  08:31
Wyróżnienie dla Klepackiej jest nieważne - informuje AK
Wyróżnienie dla Klepackiej jest nieważne - informuje AK Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Zofia Klepacka miała (w niewiadomy jak dotąd sposób) zasłużyć się Związkowi Żołnierzy AK, za co została wyróżniona odznaką honorową. Główny zarząd związku alarmuje: my jej nie znamy, wyróżnienie jest nieważne.

Po ostatnich wyczynach pani Zofii Klepackiej - wybitnej windsurferki i niewybitnej homofobki - nagle okazało się, że jest też patriotką i to szczególnie zasłużoną. Sportsmenka została ogłoszona kandydatką do tytułu honorowego członka Światowego Związku Żołnierzy AK, a wyróżnienie otrzymać miała w poniedziałek 3 czerwca.

Coś jednak poszło nie tak, bo - jak się okazuje - zarząd Związku o niczym nie wiedział.

My w Zarządzie Głównym na ten temat nic nie wiemy. To jest inicjatywa Okręgu Warszawa Wschód, niezupełnie zgodna ze statutem - mówił Natemat Tadeusz Filipowski, rzecznik zarządu Głównego Związku Żołnierzy AK.

Klepacka jednak wyróżniona

Choć Zarząd się nie zebrał i żadnego (dosłownie: ŻADNEGO) odznaczenia Klepackiej nie przyznał, Okręg Warszawa Wschód zrobił swoje - wbrew statutowi i jakimkolwiek zasadom.

Pani sportsmenka odznaczenie odebrała i szybko pochwaliła się tym w sieci. Nie zdaje sobie chyba jednak sprawy z tego, że jakiekolwiek uhonorowanie jej czymkolwiek jest całkowicie nieważne. Światowy Związek Żołnierzy AK już odciął się i skrytykował działania swojego oddziału.

AK o Klepackiej: wyróżnienie nieważne

Jeszcze w poniedziałek, już po odznaczeniu Zofii Klepackiej, na oficjalnej stronie internetowej Armii Krajowej pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. Co z niego wynika? Tyle, że tak naprawdę pani Klepacka niczego nie dostała, za co Światowy Związek Żołnierzy AK ją niezmiernie przeprasza.

Powyższe nadanie tego zaszczytnego tytułu nastąpiło z rażącym naruszeniem naszego statutu. Bowiem stosownie do treści §9 ust.3 statutu Członkiem Honorowy może zostać osoba fizyczna szczególnie zasłużona dla Rzeczypospolitej lub dla Związku. Jak również zostały naruszone procedury jego przyznania, ponieważ zgodnie z §11 ust.2 statutu, taką godność nadaje Zjazd Delegatów na wniosek Zarządu Głównego"

- czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej AK.

Powyższe nadanie tego zaszczytnego tytułu nastąpiło z rażącym naruszeniem naszego statutu. Bowiem stosownie do treści §9 ust.3 statutu Członkiem Honorowy może zostać osoba fizyczna szczególnie zasłużona dla Rzeczypospolitej lub dla Związku. Jak również zostały naruszone procedury jego przyznania, ponieważ zgodnie z §11 ust.2 statutu, taką godność nadaje Zjazd Delegatów na wniosek Zarządu Głównego.

Wobec powyższego niezachowanie przez nadającego tytuł, przesłanek materialnych i formalnych przewidzianych statutem stanowi rażące naruszenie prawa i z mocy niego jest nieważne.

Niniejszym pismem informuję również zainteresowaną, że bezprawne decyzje podjęte przez osoby do tego nieuprawnione, nie wywołały skutków prawnych bowiem nie została Pani Członkiem Honorowym naszego Związku. Za podjęte nieodpowiedzialne działania przez Zarząd Okręgu możemy jedynie Panią przeprosić.

Pani Klepacka może oczywiście chwalić się teraz dyplomem i odznaczeniem - ma do tego pełne prawo, chociaż są nieważne. Pytanie tylko, czy liczne komentarze pod zamieszczonymi przez nią na Facebooku zdjęciami i oświadczenie AK przyjmie sobie jakkolwiek do serca i wiadomości.

Windsurferka odznaczona nieważnym wyróżnieniem Związku Żołnierzy AK
Windsurferka odznaczona nieważnym wyróżnieniem Związku Żołnierzy AK
Przeczytaj więcej
Komentarze