18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

każdy grosz się liczy

Żerują na śmierci Dawidka? Wiadomo, kto zbiera pieniądze dla jego mamy

31.07.2019  17:14
Żerują na śmierci Dawidka? Wiadomo, kto zbiera pieniądze dla jego mamy
Żerują na śmierci Dawidka? Wiadomo, kto zbiera pieniądze dla jego mamy Fot: Policja

W portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka dla matki zamordowanego Dawida Żukowskiego. We wtorek babcia chłopca poinformowała, że o akcji nic nie wie. Pojawiły się podejrzenia, że to działanie oszustów.

5-letni Dawid Żukowski nie żyje - zamordował go najpewniej własny ojciec. W ostatni wtorek w cerkwi w Warszawie odprawiono chłopcu pogrzeb. Rodzina planuje wywieźć jego prochy z Polski. Tymczasem w sieci zorganizowano zrzutkę dla mamy chłopca. I od razu w sprawie pojawiły się poważne wątpliwości.

Jak się okazało, bliscy Dawidka o zrzutce nic nie wiedzieli. Babcia chłopczyka poinformowała wp.pl, że inicjatywa jest niej zupełnie obca. Dodatkowo, konto osoby, która składkę zorganizowała, w portalu zrzutka.pl nie jest zweryfikowane. Kto więc za tym stoi?

Bardzo dużo ludzi pisało w sprawie pomocy i wsparcia finansowego mamy Dawidka, dlatego zdecydowaliśmy utworzyć tę zrzutkę. Uprzejmie prosimy o pomoc i z góry dziękujemy z całego serca - czytamy w opisie akcji.

Choć cel szczytny, pieniądze przekazało jak na razie niespełna 50 osób. Dlaczego? Istniały poważne wątpliwości, czy ktoś aby nie żeruje na tragedii rodziny. Okazuje się jednak, że akcja jest całkowicie bezpieczna.

Zrzutka dla mamy Dawida

Zbiórka jednak bezpieczna

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki - widnieje od niedawna na stronie składki.

Akcję potwierdził też prawnik mamy Dawida. Twierdzi, że kobieta wie o inicjatywie, a za zbieraniem pieniędzy stoją jej znajomi.

To inicjatywa jej przyjaciół, którzy chcą jej pomóc w tych ciężkich chwilach - wyjaśnił w rozmowie z wp.pl.

Pieniądze dla mamy Dawidka wpłacać można za pośrednictwem strony zrzutka.pl, na podstronie "Pomóż nam pomóc mamie Dawidka".

Zrzutka dla mamy Dawida
Zrzutka dla mamy Dawida