18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polaku, znowu zrobili cię w...

ZUS nie wypłaci emerytury? Ekspert ujawnia

Wojciech Kozicki
27.04.2023  09:39
ZUS nie wypłaci emerytury? Ekspert ujawnia prognozy
ZUS nie wypłaci emerytury? Ekspert ujawnia prognozy Fot: Marek BAZAK/East News

Wysokość emerytury z ZUS to fikcja, a składki emerytalne to najgorsza inwestycja? Ekspert w rozmowie z Wirtualną Polską ostrzega - Polaków czeka w najlepszych wypadku emerytura obywatelska i lepiej zacząć oszczędzać. Szykuje się emerytalna apokalipsa.

Jak sprawdzić i obliczyć wysokość emerytury? Lepiej tego nie robić jeśli ma się słabe serce. Okazuje się, że składki emerytalne na ZUS nie gwarantują pieniędzy w przyszłości. Założyciel bloga o finansach Maciej Samcik w rozmowie z Wirtualną Polską ostrzega, że polski system emerytalny szykuje nam makabryczną niespodziankę. Oszczędności Polaków z ZUS nie zostaną wypłacone?

Wysokość emerytury z ZUS. Polaków czeka bieda

„Gazeta Wyborcza” ostrzega, że dzisiejsi czterdziestolatkowie prowadzący działalność gospodarczą, nie uzbierają ze składek nawet na najniższą emeryturę. Czeka ich minimalna systemowa emerytura, a system "przeje" wszystkie pieniądze ze składek emerytalnych.

Wszyscy którzy mają poniżej 40 lat, w przyszłości są narażeni na niskie emerytury. Pracujących jest coraz mniej, a pobierających świadczenia jest coraz więcej. Albo wzrosną podatki, albo trzeba obniżyć wartość emerytur. Skończy się to emeryturą obywatelską, czyli każdy dostanie ok. 1000 zł, niezależnie ile wpłacił składek – prognozuje Samcik. (Wirtualna Polska)

Ekspert radzi, by osoby zaczynające karierę zawodową już zaczęły odkładać pieniądze poza ZUS. Prognozuje, że już za 10-20 lat emerytura wypłacana z ZUS będzie tak niska, że nie wystarczy na przeżycie.

Obecnie 40% Polaków nie ma żadnych oszczędności. Jak wynika z opublikowanych danych, ok. 30% osób które miały oszczędności, już straciły je przez kryzys i inflację.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje