18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie żyje Zuzanna Łapicka. Artystka przegrała walkę z rakiem

Redakcja
21.12.2018  09:12
Nie żyje Zuzanna Łapicka

Znana artystka, Zuzanna Łapicka nie żyje. Pisarka i dziennikarka miała 64 lata. Od dwóch walczyła z rakiem.

W wieku 64 lat zmarła Zuzanna Łapicka - znana dziennikarka i pisarka, a prywatnie córka Andrzeja Łapickiego i była żona Daniela Olbrychskiego.

O śmierci artystki poinformował na Facebooku reżyser Andrzej Saramonowicz.

Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało - napisał.

Wiosną 2016 roku Zuzanna Łapicka ciężko zachorowała. Okazało się, że to nowotwór, z którym walczyła za pomocą radioterapii i chemioterapii.

Miałam szczęście, że trafiłam do wspaniałych lekarzy na Śląsku: profesora Lampego i doktora Piątka. Dzięki nim nigdy nie straciłam wiary w to, że warto walczyć - wspominała w jednej z rozmów z pismem "Viva".

Niestety, po dwóch latach walki z rakiem, artystka zmarła.

Kim Była Zuzanna Łapicka?

Dziennikarka Zuzanna Łapicka do 2016 roku pełniła funkcję szefowej działu rozrywki i oprawy TVP, później została sekretarzem redakcji. W 2018 roku wydała debiutancką książkę "Dodaj do znajomych". To zbiór wspomnień z własnego życia (w tym małżeństwa z Danielem Olbrychskim) oraz życia jej ojca, aktora Andrzeja Łapickiego.

Na kartach książki odnajdziemy takie znane nazwiska jak Krzysztof Kieślowski, Andrzej Żuławski, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Joanna Szczepkowska czy Gustaw Holoubek.

Przeczytaj więcej
Komentarze