18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niewyobrażalne

10-latka została żoną 22-latka. Nagranie z ich ślubu oburzyło świat

04.09.2019  17:12
10-latka została żoną 22-latka. Nagranie z ich ślubu oburzyło świat
10-latka została żoną 22-latka. Nagranie z ich ślubu oburzyło świat Fot: Youtube

Na świecie dzieją się rzeczy, które ludziom z naszego kręgu kulturowego nie mieszczą się w głowie. 10-latka została żoną mężczyzny starszego o 12 lat. Nagranie z ich ślubu obiegło i zszokowało wszystkich.

Na opublikowanym w sieci nagraniu widoczna jest ceremonia ślubna dorosłego mężczyzny i 10-letniej dziewczynki. Widać, że osobom zgromadzonym na tej uroczystości, różnica wieku i dojrzałości między małżonkami w ogóle nie przeszkadza - przeciwnie.

Wszyscy świętują, jak na zupełnie normalnym weselu. Nikogo nie oburza fakt, że "panna młoda" wygląda jak mała córeczka swojego poślubianego właśnie małżonka. To, co nas szokuje, tam wydaje się być zupełnie naturalne.

10-latka wychodzi za 22-latka. Rodzina się raduje

Nikt nie zastanawia się, jak wielką krzywdę robi dziecku przedwczesnym wtłoczeniem go w rolę małżonki. 

Jak się okazuje, wiek młodej pary został nierozważnie potwierdzony przez tamtejsze władze. Ślubne wideo wygenerowało oczywiście całą masę negatywnych komentarzy. Dopiero wtedy sprawdzono dokładnie, ile dziewczynka naprawdę ma lat. Okazało się, że 10, a według pierwszych informacji miała mieć 13 (według tamtejszego prawa "kobieta" w wieku 13 lat może spokojnie zostać żoną).

Byłem właśnie w jej szkole, a odkąd film został opublikowany, zadaję pytania zaufanym osobom z sąsiedztwa i duchownemu, który poprowadził ceremonię ślubnej - mówił Naser Mokhtari, szef Biura Opieki Społecznej w Bahmai, w prowincji Kohgiluje wa Bujerahmad w Iranie, gdzie odbył się ślub.

Po całej tej burzy, sąd zdecydował się anulować małżeństwo. Osobom, które dopuściły ją do ceremonii, zostaną postawione zarzuty.