18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nareszcie miła wiadomość

100-latek zbierał pieniądze na walkę z koronawirusem. Teraz ma tytuł szlachecki

Kamil Kacperski
20.05.2020  11:38
100-latek zbierał pieniądze na walkę z koronawirusem. Teraz ma tytuł szlachecki
100-latek zbierał pieniądze na walkę z koronawirusem. Teraz ma tytuł szlachecki Fot: twitter.com/captaintom

"Kapitan Tom" jak nazwano emerytowanego weterana Toma Moore'a, zebrał ponad 33 miliony funtów na walkę z koronawirusem. Teraz Królowa Elżbieta planuje nadać mu tytuł szlachecki.

Kapitan Tom Moore stał się bohaterem wielu osób, kiedy kilka tygodni temu pojawiła się informacja o jego inicjatywie. Weteran podjął bowiem działalność charytatywną - obiecał, że zrobi 100 okrążeń po swoim ogródku do czasu swoich 100. urodzin. Cała sprawa przykuła uwagę ludzi na całym świecie, którzy za jego poświęcenie i wytrwałość postanowili wesprzeć Wielką Brytanię pieniężnie, by walczyć z koronawirusem.

Zbierał pieniądze na walkę z koronawirusem, teraz będzie szlachcicem

Od tamtego czasu, jego działalność została doceniona przez kilka milionów osób na świecie, a sam Moore zdobył ponad 33 miliony funtów. Te zostały zaś przekazane do NHS (brytyjska publiczna służba zdrowia). Bohaterskie czyny kapitana Moore'a spowodowały, że został honorowo awansowany do stopnia pułkownika. Na tym jednak się nie skończy, ponieważ były żołnierz ma zostać nagrodzony również tytułem szlacheckim.

W oficjalnym liście wystosowanym przez premiera Borisa Johnsona możemy przeczytać, że szef rządu Wielkiej Brytanii osobiście polecił Królowej Elżbiecie, by ta nadała Moore'owi tytuł szlachecki. - Niesamowity wyczyn pułkownika Toma zainspirował cały nasz kraj i zapewnił nam nadzieję w obliczu koronawirusa. W imieniu wszystkich, którzy są poruszeni przez tę niesamowitą historię, chcę powiedzieć: dziękuję. Jest prawdziwym skarbem naszego narodu. - powiedział w oficjalnym oświadczeniu Johnson. 

Jak podaje CNN, Królowa zgodziła się z Borisem Johnsonem i jeszcze w środę 20 maja oficjalnie ogłosi nadanie tytułu rycerskiego weteranowi. Od tej pory będzie znany jako sir Tom Moore. 

logo Tu się dzieje