18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niesamowite

101-latek pokonał koronawirusa. Pierwszy taki przypadek w medycynie

06.03.2020  22:05
101-latek pokonał koronawirusa. Pierwszy taki przypadek w medycynie
101-latek pokonał koronawirusa. Pierwszy taki przypadek w medycynie Fot: Shutterstock/David Pereiras

Koronawirus napawa świat przerażeniem, a według wszelkich informacji, szczególnie niebezpieczny jest dla osób starszych. Tymczasem 101-latek pokonał chorobę w zaledwie tydzień. 

Koronawirus spędza sen z powiek wszystkim ludziom na świecie. Chociaż jego wskaźnik śmiertelności wcale nie jest kosmicznie wysoki, to choroba bardzo niebezpieczna jest dla osób starszych i walczących z innymi chorobami.

Tym bardziej zaskakuje przypadek Pan Dai, który w lutym obchodził swoje 101 urodziny. Mężczyzna zapadł na koronawirusa i mogłoby się wydawać, że nie ma dla niego ratunku. Tymczasem... staruszek wyzdrowiał w bardzo krótkim czasie.

Koronawirus nie pokonał 101-latka

Chińczyk leczony był w jednym ze specjalistycznych szpitali powstałych w Wuhan. W ciągu 7 dni organizm starszego mężczyzny pokonał zakażenie, a już po 14 dniach mógł spokojnie wrócić do domu. Dodatkowo, staruszek był podobno w świetnym humorze, kiedy opuszczał placówkę.

Często mówił o swojej 92-letniej żonie. Powiedział, że wkrótce musi mu się poprawić, aby mógł wrócić do domu i się nią zaopiekować

– "Daily Mail" cytuje Li Lai, opiekunka mężczyzny.

Pan Dai jest najstarszym pacjentem, u którego zdiagnozowano koronawirusa. Do tej pory rekordzistką była Hu Hanyinga, miała 98 lat i trafiła do szpitala razem ze swoją 54-letnią córką. Co ciekawe, chociaż obie kobiety zostały przywiezione w stanie krytycznym, ostatecznie odzyskały zdrowie i opuściły już placówkę medyczną.

Mamy nadzieję, że będzie już tylko coraz więcej takich właśnie radosnych przypadków. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej