18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stara, ale jara

Cuda-niewidy. 113-latka wyzdrowiała z koronawirusa

Kamil Kacperski
13.05.2020  15:12
Cuda-niewidy. 113-latka wyzdrowiała z koronawirusa
Cuda-niewidy. 113-latka wyzdrowiała z koronawirusa Fot: kadr z filmu na YouTube.com

Hiszpania jest jednym z najciężej poszkodowanych miejsc na Ziemi, jeśli chodzi o koronawirusa. Jednak nie wszystkie wieści stamtąd są negatywne - najstarsza kobieta w tym kraju właśnie wyzdrowiała z Covid-19.

Hiszpańska telewizja TV3 opublikowała materiał opowiadający o 113-letniej Marii Branyas, która była jedną z pierwszych osób zarażonych koronawirusem w Hiszpanii. Po kilku tygodniach spędzonych w izolacji, kobieta pozbyła się wirusa i jest już zdrowa. 

113-latka wygrała z koronawirusem

Lekarze podkreślili w materiale, że przebieg choroby po zakażeniu wirusem był wyjątkowo łagodny, dzięki czemu nie cierpiała na żadne poważne, zagrażające życiu objawy - nawet mimo zaawansowanego wieku. 

113-letnia Branyas przeżyła I Wojnę Światową, pandemię grypy w latach 1918–1919, potem hiszpańską wojnę domową w latach 1936–39, II Wojnę Światową, a teraz i koronawirusa. Do tego jest prawie cztery lata młodsza od najstarszej kobiety na świecie, Japonki Kane Tanaki. Tylko pozazdrościć zdrowia.

Kobieta w rozmowie z TV3 powiedziała, że miała bardzo miłych opiekunów i czuje się już dobrze. Maria Branyas urodziła się w Meksyku w 1907 roku, a podczas I Wojny Światowej przeniosła się do hiszpańskiej Girony. Od dwudziestu lat zamieszkuje dom opieki Olot, ma trójkę dzieci, jedenaścioro wnuków oraz trzynaścioro prawnuków. 

Przeczytaj więcej
Komentarze