18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

groza w pałacu

19-latek chciał zabić królową? WTARGNĄŁ DO ZAMKU WINDSOR Z KUSZĄ

27.12.2021  08:16
Zamach na królową? Włamanie na zamku Winsdor
Zamach na królową? Włamanie na zamku Winsdor Fot: Rex Features/East News

Niepokój w Wielkiej Brytanii. Do zamku Windsor, gdzie przebywała królowa Elżbieta II, włamał się mężczyzna z bronią. Policja podaje pierwsze szczegóły zajścia.

Niespokojnie święta brytyjskiej rodziny królewskiej. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia na teren zamku Windsor wtargnął uzbrojony w kuszę mężczyzna. Szczęśliwie intruzowi nie udało się zawędrować do żadnego z budynków - został szybko zatrzymany.

Teraz policja brytyjska podaje szczegóły szokującego zajścia. Jak donoszą, mężczyzna na teren zamku, w którym Boże Narodzenie spędzała królowa, przedostał się za pomocą drabiny sznurowej. Tę przerzucił przez metalowe ogrodzenie. Już niewiele później wpadł w ręce ochrony.

19-latek chciał zabić królową?

Włamywacz i potencjalny zamachowiec to 19-letni Brytyjczyk z Southampton. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w szpitalu, gdzie przeszedł badania psychiatryczne. Obecnie pozostaje pod opieką lekarzy - poinformowała policja. Broń, którą miał ze sobą - kusza - została zabezpieczona jako dowód w sprawie.

W tym oku wyjątkowo cała rodzina królewska spędzała Boże Narodzenia w zamku Windsor. Z tradycyjnego pobytu w posiadłości Sandringham królowa zrezygnowała ze względu na rozprzestrzeniającą się mutację koronawirusa omikron.

logo Tu się dzieje