18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bałwanowa afera

19-latek stracił pracę po zniszczeniu bałwana

Bartłomiej Ciepielewski
02.02.2021  10:22
Mężczyzna brutalnie skopał bałwana
Mężczyzna brutalnie skopał bałwana Fot: GERARD/REPORTER

Mieszkańcy jednego z angielskich miasteczek od kilku dni rozpaczają nad losem brutalnie zamordowanego bałwana. Osoba odpowiedzialna za zniszczenie śnieżnej postaci nadal pozostaje na wolności, jednak wyciągnięto wobec niej surowe konsekwencje.

Do niecodziennych wydarzeń doszło w mieście Hereford. 19-letni pracownik firmy odpowiadającej za wywóz śmieci, podczas załadunku bezlitośnie skopał bałwana stojącego na jednej z posesji. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Stracił pracę, bo zniszczył bałwana

Z pozoru niewinny czyn wstrząsnął mieszkańcami zaatakowanej posesji. Najgorzej wydarzenie przeżył 3-letni chłopiec, który wcześniej ulepił bałwana wraz z kolegami.

Joseph przybiegł do mnie zalany łzami i powiedział, że śmieciarz zniszczył bałwana. Dopiero po obejrzeniu nagrania z monitoringu zrozumiałam co się stało. Byłam w szoku - poinformowała matka chłopca.

Sprawa błyskawicznie trafiła do mediów, gdzie zyskała ogromny rozgłos. Wydarzenia sprzed kilku dni zostały skomentowane przez lokalne władze.

Jesteśmy rozczarowani, że osoba reprezentująca służbę publiczną zachowała się w taki sposób - skomentował rzecznik hrabstwa Herefodshire.

Młody pracownik zapewniał, że bałwan został zniszczony, gdyż przeszkadzał mu w załadunku, lecz tłumaczenia nie przekonały pracodawcy. Mężczyzna został zwolniony.

Losem bałwanowego niszczyciela przejęli się internauci. W sieci pojawiła się petycja za przywróceniem mężczyzny do pracy. Podpisało się pod nią 8 tysięcy osób. Śnieżny morderca zostanie ułaskawiony?