18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

makabryczne odkrycie

200 ofiar ISIS w masowym grobie. Strzelali im w głowy

04.07.2019  20:24
200 ofiar ISIS w masowym grobie. Strzelali im w głowy
200 ofiar ISIS w masowym grobie. Strzelali im w głowy Fot: AY-COLLECTION/SIPA/SIPA/East News

Nieopodal miasta Ar-Rakka w Syrii odkryto masową mogiłę. To grób około 200 niezidentyfikowanych jak na razie ofiar ISIS.

Państwo Islamskie w 2014 roku zajęło miasto Ar-Rakka i mianowało je swoją stolicą. Bastion został odbity z rąk terrorystów w 2017 roku i do dzisiaj odnajdywane są wokół niego przerażające dowody bytności ISIS w tym miejscu.

Właśnie w pobliżu "stolicy' ISIS odkryto kolejny już, masowy grób. Złożono w nim ciała aż 200 ofiar terrorystów, wstępnie szacuje się, że wszyscy zginęli w 2017 roku (lub wcześniej).

Jeńcy i ukamienowane kobiety

Wśród zabitych było między innymi pięciu mężczyzn w pomarańczowych kamizelkach - tak członkowie ISIS ubierali swoich jeńców. Znaleziono też ciała trzech kobiet, które najprawdopodobniej zostały ukamienowane - na ich czaszkach widnieją bowiem poważne, charakterystyczne obrażenia.

Kiedy i czy uda się zidentyfikować zwłoki? Tego niestety nie wiadomo. Wiadomo jednak, że większość zabitych zginęła od strzału w głowę.

To już kolejny grób z ciałami ofiar Państwa Islamskiego. Najbardziej szokującego odkrycia dokonano w styczniu 2019 roku. Wtedy w okolicach Ar-Rakka znaleziono mogiłę, w której spoczywało aż 3,5 tysiąca ciał!

Czytaj także
Przeczytaj więcej