18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spory arsenał

84-latek trzymał czołg w piwnicy. Sprawa trafiła do sądu

30.05.2021  14:40
Policjanci znaleźli czołg w domu seniora
Policjanci znaleźli czołg w domu seniora Fot: Sergey Kamshylin/Shutterstock

Niemieccy funkcjonariusze znaleźli w piwnicy 84-latka czołg Panther z okresu II Wojny Światowej. W mieszkaniu seniora znajdowała się również także broń o łącznej wartości 216 tysięcy euro. Mężczyzna za posiadanie zabytkowego arsenału odpowie przed sądem.

Ruszył proces 84-letniego mieszkańca Kilonii, który trzymał w piwnicy czołg Panther, pochodzący z okresu II wojny światowej. Wartość jednego z najbardziej znanych czołgów Wermachtu przekracza obecnie 1 milion euro.

84-latek trzymał w piwnicy arsenał

Senior oprócz czołgu posiadał arsenał, pozwalający na uzbrojenie małej armii. W jego mieszkaniu znajdowały się między innymi pistolety automatyczne i półautomatyczne, karabiny maszynowe, torpeda, a nawet działo przeciwlotnicze. Według specjalistów broń w takim stanie warta jest około 215 tysięcy euro.

Zdaniem prokuratury, senior naruszył prawo o kontroli broni wojennej. Według niemieckich przepisów taki arsenał nie może znajdować się w rękach osoby prywatnej. Obrońcy 84-latka podkreślają, że mężczyzna zajmował się jedynie ich renowacją, a arsenał był nieuzbrojony, czyli bezużyteczny.

Właściciel nielegalnej broni przyznał, że trzy lata temu jego czołgiem zainteresowało się amerykańskie muzeum, jednak sprzęt ostatecznie został w jego mieszkaniu.

Czytaj także