18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

coraz goręcej

AGENTKA PUTINA ZATRZYMANA! Rosja planowała ATAKI BOMBOWE

15.02.2022  16:31
Na Ukrainie zatrzymano tajną agentkę Putina
Na Ukrainie zatrzymano tajną agentkę Putina Fot: Shutterstock, WANG ZHAO/AFP/East News

Na Ukrainie zatrzymano tajną agentkę, zbierającą informacje potrzebne do przeprowadzenia bombardowania. Kobieta oskarżana jest o zdradę stanu.

Władimir Putin na poważnie planuje inwazję na Ukrainę. Choć ze wschodu docierają sprzeczne informacje, a Zachód cieszy się z postępujących ustaleń dyplomatycznych, dyktator z Rosji nadal w głowie ma jedynie... rzeź i ponowne przejęcie dawnych terenów.

We wtorek najpierw pojawiła się wieść o wycofaniu części armii z granicy, później okazało się, że na zachód już ciągną kolejne tysiące żołnierzy. Jednocześnie Duma rosyjska (parlament) orzekła, że trzeba uznać niepodległość separatystycznych republik, a to znaczy jedno - stwierdzili, że należą do nich. Teraz pojawiły się doniesienia o planach bombardowania na wschodzie Ukrainy.

Rosja planowała bombardowanie? Agentka zatrzymana

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała we wtorek po południu o zatrzymaniu działającej na zlecenie Rosji tajnej agentki. Kobieta gromadziła dane wywiadowcze potrzebne do przeprowadzenia zamachów bombowych na stacjonujących na wschodzie funkcjonariuszy ukraińskich.

SBU podaje, że kobieta została w kwietniu 2021 roku zwerbowana przez obywatela Rosji. Do jej zadań należało zbieranie informacji o budynkach administracji i pojazdach, a także zbieranie danych osobowych funkcjonariuszy Służby Ochrony Ukrainy stacjonujących w obwodzie ługańskim.

Kobieta miała pracować dla tzw. Ministerstwa Państwowego Bezpieczeństwa Ługańskiej Republiki Ludowej, organizacji kontrolowanej przez rosyjskie służby specjalne.

logo Tu się dzieje