18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wywoła „radioaktywne tsunami”

ALARM NATO! Rosyjski okręt atomowy wypłynął z bazy!

03.10.2022  16:02
Pilny alarm NATO! Z bazy wypłynął rosyjski okręt atomowy
Pilny alarm NATO! Z bazy wypłynął rosyjski okręt atomowy Fot: iurii/Shutterstock, Evgenii Sribnyi/Shutterstock

Rosyjski podwodny okręt atomowy wypłynął z bazy z sześcioma pociskami typu Posejdon. NATO zareagowało wysłaniem raportu wywiadowczego w ostrzeżeniem. Okręt jest w stanie wywołać tzw. radioaktywne tsunami.

Jest pilny alarm NATO. Z bazy wypłynął okręt atomowy K-329 „Bełgorod”, który wyposażony jest w sześć pocisków typu Posejdon. NATO zwróciło się ze specjalnym raportem do dowództw wojskowych państw Sojuszu, jak podaje włoska „La Repubblica”.

Broń zagłady”

Supertorpedy Posejdon wyposażone są w głowicę nuklearną i mogą wywołać radioaktywne tsunami, czyli olbrzymią falę z towarzyszącym jej radioaktywnym opadem. Przed takim atakiem nie ma żadnej obrony, dlatego Posejdon nazywany jest „bronią zagłady”. To też największy tego typu pocisk na świecie – głowica bojowa ma ładunek dwóch megaton. Ponadto amerykańskie czujniki podczerwieni, które służą do wykrywania tego rodzaju broni, mogą być tu bezwartościowe. Posejdon emituje bowiem mało ciepła i porusza się bezgłośnie.

„Bełgorod” może mieć na swoim pokładzie aż osiem takich pocisków, lecz „La Repubblica” informuje, że obecnie okręt posiada ich tylko sześć.