18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

robi się gorąco

ATAK AMERYKANÓW W AFGANISTANIE! Cel zabity. Będzie wojna?

28.08.2021  09:12
Atak sił USA w Afganistanie. "Cel zabity"
Atak sił USA w Afganistanie. "Cel zabity" Fot: AP/Associated Press/East News

Gorąco w sobotni poranek. Siły Amerykańskie dokonały zamachu w Afganistanie. Zabity został jeden z "planistów" Państwa Islamskiego.

W sobotę nad ranem Dowództwo Centralne sił zbrojnych USA (CENTOM) poinformowało o przeprowadzeniu zamachu na jednego z ważniejszych ludzi Państwa Islamskiego. Jak informują, "cel został zabity". Wywołają tym kolejny konflikt?

Do ataku na "planistę" doszło na prowincji Nagarhar, tuż obok granicy z Pakistanem. Voice of America podaje, że zamordowany człowiek zaangażowany był w przygotowywanie przyszłych zamachów terrorystycznych.

Atak USA w Afganistanie

Mężczyzna należeć miał do Państwa Islamskiego Prowincji Chorasan, Jak informują Amerykanie, dron, który posłużył do zabicia go, wystartował z bazy poza Afganistanem. W zamachu nie ucierpieli ponoć żadni cywile.

Zaledwie dwa dni wcześniej w Kabulu doszło do krwawego zamachu, w którym zginęło 13 amerykańskich żołnierzy i co najmniej 170 Afgańczyków. Prezydent USA Joe Biden zapowiedział później odwet na dżihadystach, a rzeczniczka Białego Domu potwierdziła, że życzeniem prezydenta jest, "by odpowiedzialni za zamach nie żyli dłużej na Ziemi".

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej