18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące wideo

ATAK NA UKRAINIE! Posłowie i dziennikarze pod ostrzałem

20.02.2022  12:25
Starcia na wschodzie Ukrainy
Starcia na wschodzie Ukrainy Fot: Russian Defense Ministry Press Service/Associated Press/East New

Grupa ukraińskich posłów oraz zagranicznych dziennikarzy znalazła się pod ostrzałem na wschodzie Ukrainy. Wszyscy zostali ewakuowani do najbliższego schronu. Według Reutersa doszło już do ponad 2 tysięcy naruszeń zawieszenia broni obowiązującego na terenie kraju.

Ukraińskie MSW poinformowało, że w grupie ostrzelanych osób znalazło się 25 zagranicznych dziennikarzy m.in. z "New York Times", "Washington Post", "FOX News", a także "CNN". Na miejscu znajdowali się również posłowie należący do partii rządzącej Sługa Narodu.

Ostrzał na Ukrainie

Do sieci trafiły nagrania artyleryjskiego ostrzału przeprowadzonego na wschodzie kraju przez prorosyjskich bojówkarzy. Dziennikarze i politycy, którzy przebywali na miejscu, zostali przetransportowani do najbliższego schronu.

Jestem w obwodzie donieckim. To linia frontu. Teraz jest spokojnie, ale kilka minut temu było słychać wyraźnie wystrzały artyleryjskie i eksplozje. [...]Natomiast ostatnie trzy dni to są ostrzały artyleryjskie i, jak mówią sami, dobrych kilka lat nie było tak ciężkich ostrzałów w tym konkretnym rejonie - relacjonuje dziennikarz Piotr Andrusieczko z portalu Outriders.

Według informacji Associated Press separatyści ostrzelali też wojskowych urzędników, którzy przejeżdżali w pobliżu linii frontu. Tylko w weekend w wyniku przeprowadzonych ostrzałów zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy.

Działania prorosyjskich separatystów napędzane są przez Kreml, któremu zależy na zdestabilizowaniu Ukrainy. Według doniesień zagranicznych wywiadów nadal istnieje duże ryzyko najazdu rosyjskiej armii na Ukrainę.

logo Tu się dzieje