18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Pomagał im" na własną rękę

Ginekolog masowo zapładniał pacjentki. Nie wiedziały, że...

20.09.2021  15:53
Ginekolog zapładniał pacjentki swoim nasieniem. Ile dzieci ma dr Morris Wortman?
Ginekolog zapładniał pacjentki swoim nasieniem. Ile dzieci ma dr Morris Wortman? Fot: Phanie/East News

Potworny ginekolog w USA! Pomagał kobietom zajść w ciążę poprzez sztuczne zapłodnienie. Okazało się jednak, że używał WŁASNEGO NASIENIA! Tego ciosu zapewne się nie spodziewał, bo właśnie pozwała go jego własna córka. Ile dzieci spłodził w ten sposób lekarz? 

Jak przygotować się na wizytę u ginekologa? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy nie jest to dr Morris Wortman. Przez wiele lat pomagał swoim pacjentkom zajść w ciążę, stosując sztuczne zapłodnienie. Kobiety nie miały pojęcia, że aplikował im swoje własne nasienie. W końcu się doigrał, bo córka jednej z jego pacjentek zrobiła badania genetyczne i odkryła kto jest jej ojcem.

Ginekolog zapładniał pacjentki własnym nasieniem. Ile ma dzieci?

Morgan Hellquist ma 35-lat, a jej matka odwiedzała dr Wortmana w latach 80. Kobieta chciała mieć dziecko, ale jej mąż stał się bezpłodny po wypadku samochodowym. Szalony ginekolog, który przyjął kobietę w klinice leczenia bezpłodności, oznajmił jej, że znalazł idealnego dawcę plemników. Miał to być student uniwersytetu medycznego w Rochester Medical. Lekarz postanowił jednak pomóc kobiecie na własną rękę…

Morgan Hellquist dowiedziała się, że została poczęta przez dawcę nasienia jako ośmiolatka. Przez kolejne kilkanaście lat szukała swojego biologicznego ojca. Dzięki testom DNA ustaliła, że ma co najmniej sześcioro przyrodniego rodzeństwa, których ojcem był jeden dawca. Jednocześnie niemal przez całe dorosłe życie, Hellquist korzystała z usług ginekologa, który "pomógł" jej mamie – pisze Polsat News.

W kwietniu 2021 roku Hellquist umówiła się na rutynowe badanie ginekologiczne u Wortmana. Ten nagle zaprosił do gabinetu swoją żonę i zaczął zwracać uwagę, jak podobna do niego jest jego pacjentka. 35-latka zaczęła podejrzewać, że ginekolog Morris Wortman to jej biologiczny ojciec.

Córka Wortmana z pierwszego małżeństwa udostępniła jej próbkę DNA, a wkrótce okazało się, że są rodzeństwem. Złożyła pozew do sądu w Nowym Jorku, w którym napisała, że „Wortman popełnił rażące i bezmyślne oszustwo przeciwko powódce. Narusza wszelkie granice przyzwoitości i wiąże się z wysoką winą moralną”.

Kobieta zarzuciła ginekologowi błąd w sztuce lekarskiej, zadawanie cierpienia emocjonalnego, oszustwo i zaniedbanie. Nie wiadomo jeszcze jak wysokiego odszkodowania chce się domagać.      

Na tym jednak nie koniec kłopotów lekarza, bo jego córka odnalazła już dziewięcioro rodzeństwa i wykonała testy DNA potwierdzająca, że to ginekolog jest ich ojcem.