18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Afganistan: Talibowie POLUJĄ na 12-latki. Szukają sobie ŻON

18.08.2021  14:06
Afganistan: Straszny los kobiet
Afganistan: Straszny los kobiet Fot: AP/Associated Press/East News

Afganistan ogarnięty jest strachem i wielkim dramatem. W wojennym zamieszaniu najbardziej cierpią kobiety i dziewczynki. Talibowie szukają sobie żon, które będą zaspokajać ich seksualne potrzeby. Przyszła "panna młoda" może mieć nawet... 12 lat!

Afganistan znajduje się aktualnie w tragicznej sytuacji. Wojska amerykańskie opuściły jego teren po prawie 20 latach stacjonowania, a Talibowie przejęli władzę w kraju. 

W najgorszej sytuacji znajdują kobiety i dzieci, których dotyka najwięcej skandalicznych zasad wprowadzonych przez religijnych ekstremistów. Ludzie w panice opuszczają swoje domy i szukają schronienia gdzie indziej. Panikę podsyca fakt, że prezydent Afganistanu Aszraf Ghani opuścił stolicę i wyjechał za granicę, prawdopodobnie do Tadżykistanu. Pojawiają się też pierwsze doniesienia o potencjalnej wojennej zawierusze. W Uzbekistanie prawdopodobnie zestrzelono afgański samolot wojskowy.

Afganistan: Talibowie "polują" na 12-letnie dziewczynki

Sytuacja u osób, którym uciec się nie udało — jest dramatyczna. Talibowie przechadzają się ulicami Kabulu od drzwi do drzwi. Szukają tłumaczy i osób, które współpracowały z poprzednią administracją.

W tym samym czasie w innych miastach Afganistanu bojownicy polują na 12-letnie dziewczynki, aby uczynić je seksualnymi niewolnicami – donosi "Daily Mail".

Dowódcy Talibów nakazują imamom, by przynosili im listy niezamężnych kobiet w wieku od 12 do 45 lat, które żołnierze mogą poślubić. Wszystko dlatego, że traktują oni kobiety przedmiotowo, jako łupy wojenne do podziału. Los takich kobiet i dziewczynek jest potem straszny i pełny strachu oraz bólu.

Osoby, którym nie udało się ewakuować na czas, starają się ukrywać we własnych domach, zwłaszcza jeśli są płci żeńskiej. Cały świat spogląda z grozą na to, co dzieje się w Afganistanie.

logo Tu się dzieje