18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat milczy

Afganistan spowity DRAMATEM. Talibowie strzelają do ludzi

20.08.2021  22:01
Afganistan w dramacie
Afganistan w dramacie Fot: WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Afganistan dalej zmaga się z dramatem, odkąd władzę nad krajem przejęli talibowie. Tymczasem świat nie reaguje, a prezydent USA Joe Biden twierdzi, że nic takiego się nie dzieje. Stoimy u progu upadku ludzkości?

Afganistan wciąż znajduje się aktualnie w tragicznej sytuacji. Odkąd wojska amerykańskie opuściły jego teren po prawie 20 latach stacjonowania, a talibowie przejęli władzę, w kraju dzieje się tragedia. Religijny ekstremiści regularnie posuwają się do drastycznych czynów.

Afganistan spowity dramatem i śmiercią

W najgorszej sytuacji znajdują kobiety i dzieci, których dotyka najwięcej skandalicznych zasad wprowadzonych przez religijnych ekstremistów. Ludzie w rozpaczy i panice opuszczają swoje domy i starają się wydostać za granicę. Prezydent Afganistanu również uciekł z kraju. Pojawiają się też pierwsze doniesienia o potencjalnej III wojnie światowej. W Uzbekistanie prawdopodobnie zestrzelono afgański samolot wojskowy.

Największe zamieszanie trwa na lotnisku w Kabulu. To właśnie tam Afgańczycy tłoczą się, by uciec z kraju. W tym czasie talibowie nie cofają się przed niczym i często strzelają do spanikowanych obywateli i oburzonych demonstrantów.

Świat obiegły już zdjęcia, na których matki podają żołnierzom przez druty kolczaste niemowlęta, by chociaż one trafiły do lepszego świata. Talibowie bez pardonu wdarli się na lotnisko, wyłapują tych, którzy chcą uciec z kraju, biją ich, choć siły USA przysłane na powrót z USA teoretycznie kontrolują port lotniczy. Ewakuacja jest chaotyczna.

Jednocześnie prezydent USA uważa, że... nic takiego się nie dzieje. Głowa Stanów Zjednoczonych skompromitowała się wywiadem, w którym rzekła, że na lotnisku w Kabulu "nikt jeszcze przecież nie zginął", choć potwierdzono 12 ofiar. 

Miejmy nadzieję, że ten konflikt nie rozniesie się na cały świat. Chyba nikt nie jest gotowy na kolejną światową wojnę...

Czytaj także