18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabryczna egzekucja

Ukamienowali kobietę. Potworne wideo trafiło do sieci [+18]

Wojciech Kozicki
05.02.2020  09:49
Brutalna egzekucja w Afganistanie - morderstwo w imię islamu?
Brutalna egzekucja w Afganistanie - morderstwo w imię islamu? Fot: Pixabay.com

Makabryczne morderstwo w Afganistanie. Do sieci trafiło wideo, na którym widać rozjuszony tłum kamienujący kobietę i krzyczący "Allahu akbar!" Sprawę skomentował rzecznik prezydenta Afganistanu. Kto odpowiada za śmierć kobiety?

W Afganistanie została ukamienowana kobieta, a krótki film przedstawiający egzekucję, trafił do internetu. Widać na nim osobę w płytkim dole, która krzyczy ze strachu, a wściekły tłum ciska w nią kamieniami krzycząc "Allahu akbar!". Nie wiadomo jednak dokładnie, kto odpowiada za tę masakrę.

Pojawiły się oskarżenia, że odpowiedzialność za ukamienowanie ponoszą talibowie. Tymczasem oni twierdzą, że winny jest rzecznik Aszrafa Ghaniego, prezydenta Afganistanu. On natomiast oświadczył, że jest zasmucony i zszokowany tym co zobaczył, a ukamienowanie uważa za zbrodnię przeciwko ludzkości dokonaną w imię islamu.

Jak podaje dailymail.co.uk, talibowie twierdzą, że nagranie nie jest nowe i pochodzi z 2015 roku, ale aktywiści i tak domagają się przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Służby jak na razie próbują ustalić, dlaczego kobieta została zabita i gdzie dokonano ukamienowania. Tymczasem afgański aktywista Laila Haidari twierdzi, że mordu dokonano kilka dni temu w prowincji Ghor.

Ich brutalność i nienawiść do kobiet, brak jakiegokolwiek podporządkowania się prawu, są wyraźnie widoczne – oskarża talibów Haidari. (dailymail.co.uk)

Rzecznik talibów Zabiullah Mujahid twierdzi, że nagranie pochodzi sprzed kilku lat, a widoczna jest na nim Rokhshana. Skazano ją na karę śmierci przez ukamienowanie, bo uciekła z domu z 19-letnim chłopakiem. Zabito ją w prowincji Ghor.

Ukamienowanie kobiety w Afganistanie - Rokshana zginęła, bo miała chłopaka:

Czytaj także