18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rośnie liczba ofiar!

Potworny zamach. Masakra podczas modlitwy

15.10.2021  15:16
Kolejny zamach w Afganistanie. Masakra w meczecie
Kolejny zamach w Afganistanie. Masakra w meczecie Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Masakra w Afganistanie. Został przeprowadzony kolejny zamach samobójczy w meczecie w ciągu ostatnich dni. Media podają, że liczba ofiar śmiertelnych wciąż rośnie. Czy za wybuchami podczas modlitw stoi ISIS?

Kolejny zamach w Afganistanie i eksplozja w szyickim meczecie w Kandaharze na południu kraju. Jak na razie potwierdzono, że zginęło ok. 30 osób, a ponad 50 zostało rannych. Agencja Reutera informuje, że rannych może być jednak nawet ponad 70 osób. Władze apelują o oddawanie krwi dla poszkodowanych.

Znowu zamach w Afganistanie. Masakra w meczecie

Agencja AFP informuje, że w meczecie Biba Fatima został przeprowadzony atak samobójczy, co mają potwierdzać źródła talibów. Do masakry doszło podczas tradycyjnej piątkowej modlitwy. Świadkowie twierdzą, że mogło dojść do trzech wybuchów - przy głównym wejściu do meczetu, w południowej części świątyni i w miejscu, gdzie wierni odbywają rytualne ablucje.

Jesteśmy zasmuceni dowiadując się, że miała miejsce eksplozja w jednym z szyickich meczetów w mieście Kandahar. W zdarzeniu zginęło i została raniona pewna liczba naszych rodaków – napisał na Twitterze rzecznik talibów.

Jak na razie żadna z grup terrorystycznych nie przyznała się do przeprowadzenia tego zamachu. BBC ujawnia jednak, że wkrótce oświadczenie w tej sprawie ma wydać IS-K, czyli lokalny odłam ISIS.

Przypominamy, że 8 października w Afganistanie przeprowadzono zamach w szyickim meczecie w prowincji Kunduz. Celem ataku była społeczność Hazarów. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie. Zginęło co najmniej 55 osób. Czy to początek zapowiadanej wojny z talibami?

Czytaj także