18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielki głód

Rodzice sprzedali niemowlę "na żonę". "Nie mieliśmy na jedzenie"

03.11.2021  16:43
Rodzice sprzedali niemowlę "na żonę" dorosłemu mężczyźnie
Rodzice sprzedali niemowlę "na żonę" dorosłemu mężczyźnie Fot: ESB Professional/Shutterstock

Ogólnokrajowa bieda doprowadza do wielkich dramatów. Afgańczycy zaczęli sprzedawać swoje dzieci. Dorośli mężczyźni kupują małe dziewczynki "w celach matrymonialnych".

Wielki kryzys żywnościowy. Odkąd w kraju władzę przejęli Talibowie, dotychczasowi sojusznicy odcięli się i przestali pomagać Afganistanowi finansowo. W kraju panuje coraz większa bieda, ludzie nie mają pieniędzy na zaspokojenie tak podstawowych potrzeb, jak jedzenie. Rozpoczął się więc handel dziećmi, a właściwie dziewczynkami.

Szokującą historię przytacza agencja AFP. Jedna z Afgańskich rodzin zdecydowała się sprzedać w celach matrymonialnych swoje dwie małe córeczki. Starsza (!), 9-letnia Parwana, została przekazana 55-letniemu Kurbanowi za 3 350 dolarów. Młodszą - niemowlę - rodzice sprzedali za 2 800 dolarów, płacone w ratach!

Nie jesteśmy szczęśliwi, że to zrobiliśmy, ale nie mieliśmy nic do jedzenia i picia

- tłumaczą się rodzice dziewczynek.

Afgańczycy sprzedają córki

Nic złego w kupnie małych dziewczynek na żony nie widzi nabywca. 55-letni Kurban w rozmowie z CNN oznajmił, że kupił 9-latkę, bo była tania. - Będę traktował Parwanę jak członka rodziny i będę dla niej miły - obiecał.

Jak szacuje WFP (światowy Program Żywnościowy) już w listopadzie w obliczu poważnego kryzysu bezpieczeństwa żywnościowego stanąć może 22,8 mln Afgańczyków.

Czytaj także