18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zbliża się dramat

Afgański samolot zestrzelony?! Początek III wojny światowej

17.08.2021  12:26
Afganistan: III wojna światowa?
Afganistan: III wojna światowa? Fot: -/AFP/East News

Katastrofa afgańskiego samolotu wojskowego w Uzbekistanie. Zdaniem Rosjan, podniebny pojazd został zestrzelony. Czy na naszych oczach zaczyna się III wojna światowa?

Afganistan znajduje się aktualnie w tragicznej sytuacji. Wojska amerykańskie opuściły jego teren po prawie 20 latach stacjonowania, a Talibowie przejęli władzę. W najgorszej sytuacji są kobiety i dzieci, których dotyka najwięcej skandalicznych zasad wprowadzonych przez religijnych ekstremistów. Ludzie w panice opuszczają swoje domy i szukają schronienia gdzie indziej. Panikę podsyca fakt, że prezydent Afganistanu również uciekł z kraju.

Afganistan: Zestrzelono wojskowy samolot?

Na świecie źle się dzieje i wszyscy drżą, że afgański konflikt rozniesie się na cały świat. Teraz do tego przerażenia dokłada się informacja o katastrofie samolotu wojskowego na terenie Uzbekistanu. Jak podają rosyjskie agencje informacyjne, podniebny pojazd prawdopodobnie został zestrzelony.

W tym momencie ministerstwo obrony Uzbekistanu nie podaje szczegółów, ale sprawa jest niepokojąca. "Samolot wojskowy nielegalnie przekroczył granicę Uzbekistanu. Trwa śledztwo" – powiedział AFP rzecznik ministerstwa Bakhrom Zulfikarov.

Prawdopodobnie piloci tegoż samolotu przeżyli katastrofę, w porę się katapultując. Tak wynika ze słów Bekpulata Okboyeva, lekarza z miasta Termez, który zapewniał, że jego szpital przyjął w niedzielę dwóch pacjentów, którzy mieli na sobie afgańskie mundury wojskowe. Dodał, że jeden z nich miał kilka złamanych kości i wyglądał na spadochroniarza. Ich zeznania mogą być dla tej sprawy kluczowe. 

Wszyscy z zapartym tchem obserwują sytuację w Afganistanie, mając nadzieję, że nie jesteśmy właśnie świadkami początku III wojny światowej. Niestety, ekstremiści u władzy nigdy nie zwiastują niczego dobrego.

Czytaj także