18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masakra dla czarnej magii

Kłusownicy zabili 16 lwów. "Odrąbali im łapy i głowy"

Wojciech Kozicki
05.01.2020  18:30
Kłusownicy zabili nawet małe lwiątka - zrobią z nich eliksiry dla szamanów?
Kłusownicy zabili nawet małe lwiątka - zrobią z nich eliksiry dla szamanów? Fot: Facebook/Muheed Jeeran

Masakra Lwów w Afryce. Kłusownicy w RPA brutalnie zamordowali kilkanaście wielkich kotów, a następnie  odcięli im głowy i łapy. Nie oszczędzili nawet lwic, które dopiero co urodziły lwiątka.

Kolejne lwy zabite w Południowej Afryce. Kłusownicy za pomocą trucizny uśmiercili 16 zwierząt. Wśród nich były 2 lwice, które w ciągu ostatniej doby urodziły lwiątka. Przy okazji zginęły również 3 nienarodzone koty, które wciąż znajdowały się w brzuchach matek.

W zagrodzie znaleziono także martwe jednodniowe lwiątka. Prawdopodobnie piły mleko matki, po tym jak zjadła zatrute mięso podrzucone przez zwyrodnialców.

Jak podaje sapeople.com, rzeź rozegrała się na farmie Predators Rock Bush Lodge w Rustenburgu. Właściciel Bert Blom rano zdziwił się, że nie usłyszał ryku lwów. Po chwili zorientował się, że zwierząt nie było w zagrodzie. Idąc za śladami krwi, odkrył zwłoki drapieżników.

Masakra lwów dla pieniędzy i magii

Jak zeznał Blom, wszystkie koty miały obcięte łapy i wycięte pazury, a także odrąbane głowy oraz wyrwane pyski. Ustalono, że wcześniej kłusownicy podali im zatrute kurczaki, które nafaszerowano środkiem do zabijania psów „Two Step”. Paraliżuje on układ oddechowy. Lokalne media informują, że taka śmierć jest dla tych kotów wyjątkowo bolesna.

Policja podaje, że kłusownicy pokonali ponad 2-metrowe ogrodzenie i wysoką ścianę, a następnie płot pod napięciem, by dostać się do zwierząt. Gdy lwy umarły, wytargali je przez płot, a następnie zmasakrowali.

Kłusownicy najprawdopodobniej sprzedadzą kły i pazury lwów szamanom uprawiającym „czarną magię”. W ich wierzeniach mikstura z tymi składnikami odpędza złe duchy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej