18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brawo!

Tak się RŻNIE armię raszystów! 1000 ŻOŁNIERZY UTOPIONYCH

Emilia Waszczuk
13.05.2022  08:07
Brawurowa akcja Ukraińcó. Zabili 1000 raszystów
Brawurowa akcja Ukraińcó. Zabili 1000 raszystów Fot: YASUYOSHI CHIBA/AFP/East News

Fenomenalny wyczyn armii ukraińskiej! Ukraińcy przeprowadzili brawurową akcję i wysadzili w powietrze most pontonowy na rzece Doniec. Akurat, gdy przejeżdżały przez niego siły rosyjskie.

Rosja ma pecha? To nie pech, to wręcz tragedia tysiąca rosyjskich rodzin, które właśnie straciły swoich bliskich. I to za jednym zamachem.

Siły zbrojne Ukrainy informują o brawurowej i zakończonej pełnym sukcesem akcji na rzece Doniec. Aby ją przekroczyć, Rosjanie zbudowali specjalny most pontonowy. Nie spodziewali się biedaki, że szybko pożegnają się i z mostem, i z życiem.

Atak na most. Gigantyczne straty Rosji

Atak na most Ukraińcy przeprowadzili bezzwłocznie, gdy tylko odkryli, że Rosjanie (zwani raszystami) próbują przeprawić się przez rzekę. Informacja o ostrzale i zatopieniu ogromnej liczby sprzętu i ludzi pojawiła się na Twitterze ukraińskiego ministerstwa obrony.

Artylerzyści 17. brygady czołgów Ukraińskiej Armii otworzyli sezon wakacyjny dla raszystów. Niektórzy skąpali się w rzece Doniec, inni spłonęli majowym słońcem

- czytamy ironiczny wpis ministerstwa obrony Ukrainy. Pod nim zamieszczono też zdjęcia zatopionych i zbombardowanych wozów wojskowych.

Straty Rosjan są ponoć po wspomnianym ataku ogromne. "The Times" informuje o około 50 zniszczonych pojazdach. Wśród nich mają być superczołgi T90M, pływające transportery i łodzie oraz wozy opancerzone. W ataku życie stracić miało nawet około 1000 żołnierzy!

Jak dotąd Rosjanie próbowali przekroczyć Doniec już trzy razy. Ukraińcy udaremnili każdą z przepraw.

Ukraińcy zniszczyli rosyjski most mpontonowym na rzece Doniec
Ukraińcy zniszczyli rosyjski most mpontonowym na rzece Doniec Fot: Ministerstwo obrony Ukrainy
Atak na most. Zniszczony sprzęt Rosji
Atak na most. Zniszczony sprzęt Rosji Fot: Ministerstwo Obrony Ukrainy
Ukraińcy zabili w jednym ataku nawet 1000 raszystow
Ukraińcy zabili w jednym ataku nawet 1000 raszystow Fot: Ministerstwo Obrony Ukrainy
Czytaj także