18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Terroryści w Afganistanie

Al-Kaida zapowiada wojnę z USA. Będą zamachy?

Wojciech Kozicki
01.05.2021  12:18
Wojska USA wycofują się z Afganistanu. Al-Kaida zapowiada wojnę
Wojska USA wycofują się z Afganistanu. Al-Kaida zapowiada wojnę Fot: BULENT KILIC/AFP/East News

Szykują się nowe ataki i zamachy terrorystyczne? Al-Kaida zapowiada, że wojna z USA będzie kontynuowana. Jednocześnie ogłosiła, że właśnie zwyciężyła w Afganistanie.

Al-Kaida zapowiada kontynuację wojny z USA. Jak podaje CNN, powołując się na informatorów ze środowisk związanych ze wspomnianą organizacją terrorystyczną, deklaracja ma związek z wycofaniem się wojsk amerykańskich z Afganistanu. Al.-Kaida ogłosiła, że ostatecznie zwyciężyła w tym kraju.

USA w Afganistanie. Al-Kaida chce wojny

CNN podaje, że informację uzyskała przez pośredników, dwóch przedstawicieli Al-Kaidy. Terroryści grożą, że „wojna będzie kontynuowana na wszystkich frontach, dopóki Stany Zjednoczone nie zostaną usunięte ze wszystkich krajów islamskich”.

Terroryści twierdzą, że wygrali z USA w Afganistanie, bo wojna mocno nadwyrężyła gospodarkę Stanów Zjednoczonych. CNN zwraca również uwagę, że Al-Kaida rzadko wystosowuje komunikaty dla mediów zachodnich.

Zgodnie z deklaracjami prezydenta USA Joe Bidena do 11 września amerykańscy żołnierze mają opuścić Afganistan i zakończyć tym samym najdłuższą wojnę w historii Stanów Zjednoczonych. W czwartek oficjalnie rozpoczęło się wycofywanie sił USA i NATO z Afganistanu – przypomina Polsat News.

 Media przypominają, że działania militarne USA w Afganistanie trwają niemal 20 lat. W tym czasie zginęło ponad 2 tys. amerykańskich żołnierzy.

logo Tu się dzieje