18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus znienawidzi Łukaszenkę

Łukaszenka chce stworzyć własną szczepionkę przeciwko COVID-19

Bartłomiej Ciepielewski
16.12.2020  11:21
Białoruska szczepionka zniszczy koronawirusa?
Białoruska szczepionka zniszczy koronawirusa? Fot: ASTAKHOV DMITRY/ East News

Alaksandr Łukaszenka oświadczył we wtorek, że Białoruś podejmie prace nad stworzeniem własnej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Cena sporządzenia preparatu to prawie 2 miliony dolarów.

Prezydent Białorusi początkowo lekceważył epidemię, jednak po fali zachorowań zmienił zdanie, a nawet zamknął granice. Teraz zamierza zaszczepić obywateli.

Alaksandr Łukaszenka poinformował, że w najbliższym czasie kupi szczepionkę, z której skorzystają osoby zaliczające się do największych grup ryzyka. Kraj będzie jak na razie produkował rosyjską szczepionkę, lecz ambicje wschodniego dyktatora są znacznie większe.

Białoruś chce stworzyć własną szczepionkę przeciwko COVID-19

Władca Białorusi oznajmił, że niebawem rozpoczną się rozmowy dotyczące produkcji własnej, narodowej szczepionki.

Jednakże, ponieważ koronawirus nie zniknie, Białoruś będzie potrzebować także własnej szczepionki. Trzeba się za to zabrać i nie bać się - oświadczył Łukaszenka.

Prezydent docenił rozpoczęcie prac nad preparatem przez białoruskich naukowców. Powstaje alternatywa dla szczepionki Pfizera?